Ali Kayası Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahramanmaraş

Ali Kayası Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahramanmaraş

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ali Kayası Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Cam Teras Uzunluğu Ne Kadar? Kaç Metre Yükseklikte bulunuyor? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ali Kayası Cam Teras Nerede?

Seyir Terası, Kahramanmaraş ilinin Onikişubat ilçesi sınırları içerisinde Menzelet Barajı üstünde Güredil Kalesine hâkim bir tepede Ali Kayası mevkiinde bulunuyor. Şehirde önemli bire yere sahip Ali Kayası ve çevresi, Büyükşehir Belediyesi tarafından turizm potansiyeline katkı sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Cam Teraslar hemen Hemen her ilde karşımıza çıkmaya başladı desek hiçte yanlış olmaz. Biraz korku birazda heyecan dolu dakikalar yaşatıyor.

Metrelerce yüksekte bir cam üzerinde yürümek biraz ürkütücü oluyor. Ama kısa sürede bu olaya alışıyorsunuz. Muhteşem Menzelet Barajını seyretme ve kafeteryalarda keyifli vakit geçireceksiniz.

Cam Seyir Terası içerisinde ve çevresinde birçok etkinlik alanı bulunuyor. 500 metre Cam Teras, Kafeterya, Restoran, Yürüyüş Yolları, Sosyal Alanlar yer almaktadır. Cam Teras akşam saatlerinde kapalı oluyor.

Ali Kayası Cam Teras Giriş Ücreti

Ücreti Belli Değil. (11.11.2023)

Ali Kayası Cam Teras’a Nasıl Gidilir?

Seyir Terası, Kahramanmaraş ilinin Onikişubat ilçesi sınırları içerisinde Menzelet Barajı üstünde Güredil Kalesine hâkim bir tepede Ali Kayası mevkiinde bulunuyor. Maraş il merkezine 30 km uzaklıktadır. Şuan için toplu taşıma ile ulaşım mümkün değil.

Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile asfalt yoldan kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.