Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir? –  Ankara Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Hakkında;

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, Ankara ilinin Mamak ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bilim merkezi,  uzayı merak eden çocuklar ve yetişkinler için güzel etkinlikler sunmaktadır. Gökbilim Merkezi, 40.000 m2 alan üzerine, 60 metre uzunluğunda 3 Katlı camdan yapılmış kule içerisinde bulunuyor.

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezinde Neler Var;

Uygulamalı alanlarda bilim-kimya atölyesi ve robot atölyesi gibi seçenekler bulunuyor. Yine Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında etkinlikler yapılmaktadır. Bu atölyelerden bazıları ücretli iken bazıları ise ücret alınmaktadır. Ayrıca, Gezegen evi, Hava durumu stüdyosu, Yapay uydular, Seyir terasları, Fitnes grubu, Çocuk oyun alanı, Panoramik asansörler, Güneş sistemi sergisi, Ay’a iniş simülatörü, Uzay bisikleti, Termal gösteri ve Göktaşları sunumu yapılmaktadır. Ayrıca, Yeme içme olarak bir kafeterya bulunuyor.

Bilim Merkezinin En İlgi Çeken Etkinlikleri;

Planetaryum

Dev teleskoplardan alınmış görüntüler ve uzayla ilgili bir filmin küresel bir perdede izliyorsunuz. Multimedya teknolojileriyle, video, animasyon, müzik ve efektlerle, çok zengin, eğlenceli ve bilimsel gösteriler de sunuluyor. Planetaryum bölümü ücretlidir. 25 TL alınmaktadır.

OKUMALISIN  Eskişehir Şelale Park Nerede - Nasıl Gidilir?

 Uzay Sergisi

Sergide, Evren, Galaksi, Yıldız, Gezegen kırılımında, ulaşılabilen ve gözlemlenebilen uzayla ilgili bilgiler ziyaretçilere sunulmaktadır. Burada Kara Delikler, Solucan Delikleri, Karanlık Madde, Sicim Teorisi gibi teoriler açıklanıyor. İster bireysel olarak gezin isterseniz de belirli saatlerde yapılan sunum saatini bekleyin.

Stem Atölyeleri ve Bilimsel Teknikler

Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarına olanak sağlayan merkez, “eğlenirken öğrenme” metodunu sunmaktadır. Bu atölye de bilimsel drama ve gösterileri,  robot atölyesi, bilim fuar ve yarışmaları etkinliği yapmaktadır.

Mekatronik Kulübü

Kısaca, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik aktivitesidir.

10 D Similesyon Salonları ve VR Oyunları

Burada, 3D gözlükler ve 6 eksene hareket edebilen özel koltuklarda  film izleme keyfi yaşatıyoruz.  Sanal gerçeklik (VR) ve bilgisayar oyunları Ücretli olarak hizmete sunulmuştur. Simülasyon oyuncakları 15 ve 25 TL arası fiyatları bulunuyor.

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Giriş Ücreti;

Bilim Merkezine Giriş Ücretsiz, Fakat içerisinde bulunan etkinlikler Ücrete Tabiidir.

Planetaryum bölümü ücretlidir. 25 TL,

Simülasyon oyuncakları 15 ve 25 TL arası fiyatları bulunuyor.

OKUMALISIN  Onur Anıtı - Samsun Atatürk Anıtı Nerede - Nasıl Gidilir?

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Açılış – Kapanış Saatleri;

Hafta içi, Saat 09.00-18.00 arası,

Hafta sonu, Saat: 10.00-18.00 saatleri arasındadır.

Okul Grupları, Hafta içi gidebiliyor.

Bireysel olarak gidecekseniz eğer, Hafta sonu gidebilirsiniz.

(Not: Kasım 2019 tarihinde yandığından dolayı hizmet veremiyor)

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi iletişim Bilgileri;

Adres: Misket Mahallesi 624/2 Sokak No:3  Mamak / Ankara

Randevu ya da detaylı bilgi almak isteyenler için Telefon: 0312 369 25 75 – 0542 299 25 75

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’ne Nasıl Gidilir;

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, Ankara ilinin Mamak ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Şahsi aracı ile gidecekler, Samsun yolu istikametini kullanarak gidebilirler.

Toplu Taşıma ile Gelecekler;

Dolmuş İle Gidecekler; Sıhhiye köprüsü üzerinden Misket Mahallesi dolmuşlarına binilerek, Misket PTT önünde inilip karşıya geçilip düz bir şekilde yürünerek gidebilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler; Kızılay Ziya Gökalp Caddesinden, 365 veya 367 nolu otobüse binilerek “pazar yeri 1 durağında” inip karşıya geçip düz yürüyerek gidebilirsiniz.

Tren ile Gidecekler; Kayaş-Sincan hattı trenine binilmesi gereklidir. (Sıhhiye durağında mevcuttur.) Bağ deresi durağında indiğinizde karşınıza çıkacaktır.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta bulunan harita yardımı ile gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.