Alidağı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Adıyaman

Alidağı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Adıyaman

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alidağı  Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik ve Mangal Etkinlikleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Alidağı Mesire Alanı

Mesire Alanı Adıyaman İlinin Merkez ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.  Merkeze bağlı İpekli mevkiinde bulunmaktadır. Adıyaman Şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafede bulunmaktadır.

Mesire Alanı Yaklaşık 233 hektar alan üzerinde ormanlık alan içerisinde bulunmaktadır. Burada Piknik alanları mevcuttur. Merkeze yakın olması nedeniyle özellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Burası Halk arasında Mahmut Ensari mesire alanı olarak da bilinmektedir.

Orman Genel Müdürlüğünce tahsis edilen bu alan içerisinde park alanı, çocuk oyun alanları, piknik masaları, kamelya, WC, kurban kesim yerleri ve bulaşık yıkama yerleri bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları yoğunluk olmaktadır. Çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir.

Mesire alanı çevresinde Mahmut Ensari Türbesi bulunmaktadır. Alidağı Yamaç Paraşüt alanı da piknik alanına yakın konumda bulunmaktadır. Karavan ve çadır kampı yapmak için de uygun bir konumdadır. Doğayla iç içe ve huzurlu vakit geçirebilmek için kamp yeri olarak burayı tercih edebilirsiniz.

Alidağı Mesire Alanı Nerede?

Mesire Alanı Adıyaman İlinin Merkez ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.  Merkeze bağlı İpekli mevkiinde bulunmaktadır. Adıyaman Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 7 km dir.

Alidağ Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Adıyaman merkezden ulaşım oldukça rahattır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.