Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir? Gaziantep’te Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Alleben Göleti, Gaziantep
ili Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Alleben Parkı içerisinde bulunan Göleti, Piknik ve Mangal Alanları, Yürüyüş Alanları, Seyir Terasları, Aquparklar ve Su kayağı ve Spor tesisleri ile Antep şehir hayatından, kalabalıktan bunaldığınızda gidip Kafanızı dinleyebileceğiniz bir sosyal alandır. Gaziantep yöresinin En Favori Piknik Alanı olarakta bilinmektedir.

Alleben Göleti İçerisinde Neler Var;

140.000 m2’lik Alleben Göleti Rekreasyon Alanı içerisinde, Restaurant, kafeterya, Aqupark, Su kayağı, Spor Tesisleri(Koşu Parkuru, basketbol ve Halı saha), Yapay sahil ve Yüzme havuzu, Biyolojik Gölet (Akşam Saatlerinde ışıklı su gösterisi yapılıyor) Piknik üniteleri, Mescit, Büfe-Market, çeşme, tuvalet, Yürüyüş ve Koşu Parkuru, 1200 Adet Çardak ev,, bir tane elektrikli tekne, 1200 kişilik düğün ve Toplantı Salonu, Amfi Tiyatro, Seyir Terasları ve Gölden balık tutmak için yapılmış ahşap iskeleler bulunmaktadır.

Alleben Göletinde Neler Yapılır;

Alleben Göletinde ne yapılır diye sorsak ilk cevap Mangal yapılır olurdu herhalde. Üstü Kapalı Mangal alanı içerisinde hazır mangallıklar bulunuyor. Gölet içerisinde Sal ve Deniz Bisikletlerine binip gölde keyifli turlar atabilir veya Gölde Tekne turu yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde Su dans ve ışık gösterilerini mutlaka izlemelisiniz. Spor yapmak isterseniz eğer, uzunluğu 2 bin 500 metre olan koşu parkuru, 2 tane halı saha, 2 tane basketbol sahası bulunuyor. Bu alanlar da spor yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Zeugma Mozaik Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Alleben Göleti Kamp Yapılır mı;

Alleben Göleti, Saat 22.00’da Kapandığından dolayı Kamp yapma imkanı bulunmuyor.

Alleben Göleti Giriş Ücreti;

Gölete Giriş Ücretsizdir.

Alleben Göleti Açılış – Kapanış Saatleri;

Gölet, 07.00 – 22.00 Saatleri arasında hizmet vermektedir.

Alleben Göletine Nasıl Gidilir;

Alleben Göleti, Gaziantep ili Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir Merkezine 6 km uzaklıktadır. Bu kadar yakın olması ulaşım açısından oldukça elverişlidir.

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.