Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gölette Kamp Yapılır mı? Gölet ve Çevresindeki Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gölet, Gaziantep ili Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Alleben Parkı içerisinde bulunan Göleti, Piknik ve Mangal Alanları, Yürüyüş Alanları, Seyir Terasları, Aquparklar ve Su kayağı ve Spor tesisleri ile Antep şehir hayatından, kalabalıktan bunaldığınızda gidip Kafanızı dinleyebileceğiniz bir sosyal alandır. Gaziantep yöresinin En Favori Piknik Alanı olarakta bilinmektedir.

               Alleben Göletinin İçerisinde Neler Var?              

140.000 m2’lik Alleben Göleti Rekreasyon Alanı içerisinde, Restaurant, kafeterya, Aqupark, Su kayağı, Spor Tesisleri(Koşu Parkuru, basketbol ve Halı saha), Yapay sahil ve Yüzme havuzu, Biyolojik Gölet (Akşam Saatlerinde ışıklı su gösterisi yapılıyor) Piknik üniteleri, Mescit, Büfe-Market, çeşme, tuvalet, Yürüyüş ve Koşu Parkuru, 1200 Adet Çardak ev,, bir tane elektrikli tekne, 1200 kişilik düğün ve Toplantı Salonu, Amfi Tiyatro, Seyir Terasları ve Gölden balık tutmak için yapılmış ahşap iskeleler bulunmaktadır.

                      Alleben Göletinde Neler Yapılır?                   

Alleben Göletinde ne yapılır diye sorsak ilk cevap Mangal yapılır olurdu herhalde. Üstü Kapalı Mangal alanı içerisinde hazır mangallıklar bulunuyor. Gölet içerisinde Sal ve Deniz Bisikletlerine binip gölde keyifli turlar atabilir veya Gölde Tekne turu yapabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Su dans ve ışık gösterilerini mutlaka izlemelisiniz. Spor yapmak isterseniz eğer, uzunluğu 2 bin 500 metre olan koşu parkuru, 2 tane halı saha, 2 tane basketbol sahası bulunuyor. Bu alanlar da spor yapabilirsiniz.

                        Alleben Göleti Kamp Yapılır mı?                   

Alleben Göletinde, Saat 22.00’da Kapandığı için Kamp yapma imkanı bulunmuyor.

                        Alleben Göleti Giriş Ücreti                          

Otomobil ……… 20 TL (2023 Yılı)

           Alleben Göletinin Açılış – Kapanış Saatleri               

Gölet, 07.00 – 22.00 Saatleri arasında hizmet vermektedir.

                       Alleben Göletine Nasıl Gidilir?                    

Gaziantep ili Şahinbey ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir Merkezine 6 km uzaklıktadır. Bu kadar yakın olması ulaşım açısından oldukça elverişlidir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.