Anasayfa / Ankara / Almanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
My beautiful picture

Almanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Almanya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Almanya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Almanya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler her ülkede olduğu gibi ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Almanya Büyükelçiliği, başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Almanya Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Almanya’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Almanya Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semtindeki Paris Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Almanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Schengen Vize Bölümü; Pazartesi-Perşembe: 09.20-16.00 & Cuma: 09.00-14.00

Ulusal Vize Bölümü; Pazartesi-Cuma: 09.00-12.00

Pasaport Bölümü; Pazartesi-Cuma: 09.00-12.00

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Almanya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Atatürk Bulvarı, 114, 06690 Kavaklıdere / ANKARA

Tel: +90 312 455 51 00

OKUMALISIN  Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

Almanya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semtindeki Paris Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Almanya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile Almanya Büyükelçiliği arası yürüyerek 20 dakika Otobüsle 5 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında inip, daha sonra Yazanlar sokaktan yukarı doğru yürüdüğünüzde Paris caddesine çıkacaksınız buradan sağa dönüp Paris caddesinden aşağıya doğru yürüdüğünüzde Almanya Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında inip, daha sonra Yazanlar sokaktan yukarı doğru yürüdüğünüzde Paris caddesine çıkacaksınız buradan sağa dönüp Paris caddesinden aşağıya doğru yürüdüğünüzde Almanya Büyükelçiliğine ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park olarak bilenen yerden sağa doğru devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan köprü altına girmeden sağa doğru dönünüz bu yol sizi Paris caddesine çıkartacaktır. Paris caddesinden aşağı yönde ilerlemeniz yeterli olacaktır.

OKUMALISIN  Akyarlar Gezilecek Yerler - Akyarlar Gezi Rehberi - MUĞLA

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz. Kuğulu Park durağında inip, daha sonra Yazanlar sokaktan yukarı doğru yürüdüğünüzde Paris caddesine çıkacaksınız buradan sağa dönüp Paris caddesinden aşağıya doğru yürüdüğünüzde Almanya Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Metro ile gelecekler, Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafından çıktıktan sonra Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında inip, daha sonra Yazanlar sokaktan yukarı doğru yürüdüğünüzde Paris caddesine çıkacaksınız buradan sağa dönüp Paris caddesinden aşağıya doğru yürüdüğünüzde Almanya Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir