Altınkemer Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Altınkemer Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Altınkemer Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Altınkemer Plajı Nerede?                               

Altınkemer Plajı, Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Karamürsel ilçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta Tabakhane Mahallesi’nde yer almaktadır.

Altınkemer Halk Plajı 190 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğindedir. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Bu Plaj Kocaeli’nin ilk Mavi Bayraklı plajı olma özelliğine sahiptir. İlçede sanayi tesisi bulunmaması ve düzgün bir şekilde işleyen arıtma alt yapısı sayesinde temizliğini korumasında etkili olmuştur.

                  Altınkemer Plajı Giriş Ücreti                             

Burası halk plajı olmasından dolayı ÜCRETSİZ olarak hizmet vermektedir. Plajın etrafında ve yakınlarında bulunan işletmelerden her türlü ihtiyacınızı rahatça ve sorunsuzca eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz. Burada can kurtarma ve ilk yardım olanakları mevcuttur. Ayrıca plajda bir adet amfi tiyatro da bulunmaktadır. Plaj engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler mevcuttur.

                    Altınkemer Plajı’na Nasıl Gidilir?                  

Altın kemer Plajı, Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Karamürsel ilçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta Tabakhane Mahallesi’nde yer almaktadır.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenlerin İzmit’e ulaştıktan sonra Gölcük-Bursa-Yalova yoluna sapmaları gerekiyor.

Bunun dışında Gebze – Eskihisar’dan Yalova Topçular’a arabalı vapurunu kullanıp Körfez’i geçmeleri gerekmektedir.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar için Kocaeli merkezden ilçeye toplu taşıma araçlarıyla ve Deniz Otobüsü ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca İstanbul’dan Karamürsel ilçesine ulaşmak için Yalova otobüslerini kullanmanız gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Fikret dedi ki:

    Merhaba çadır kurulumu yapılıyor mu oraya

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Merhabalar, alınan karar gereği özel camping alanları dışında Kamp yasak..