Anasayfa / Ege Bölgesi / Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Altınkum Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?– İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir. Çeşme’nin batı ucunda bulunur.

Plaj yaklaşık 500 m uzunluğa sahiptir. Ayrıca 15 metrelik genişliğe sahiptir. Kumsal kısmı altın sarısı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Suları oldukça soğuktur. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

Altınkum Plajı boyunca çok sayıda Beach club ve kamp alanları bulunmaktadır. Burada halk plajı da vardır fakat büyük bölüm işletmeler tarafından hizmet vermektedir. Altınkum çevresinde market sorunu olduğundan plaja giderken hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim. Bunun dışında tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi ihtiyaçları bulunan işletmelerden gideriyorsunuz.

Altınkum Plajı Nerede Nasıl Gidilir?

Altınkum Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir. Çeşme’nin batı ucunda bulunur.

OKUMALISIN  Akyaka Gezi Rehberi Nerede - Nasıl Gidilir?

Altınkum Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Yaz aylarında Çeşme Otogar’dan 30 dakikada bir hareket eden servisler aracılığıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çeşme’den hususi araç ile Altınkum Plajı’na gitmek isteyenlerin Çeşme Marina Kavşağı’nı geçerek Çeşme Limanı’nın yanındaki sahil yolunu kullanmaları gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir