Anasayfa / Ankara / Altınpark Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Altınpark Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Altınpark Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

Altınpark Hakkında;

Altınpark,  640.000 metre karelik alanla Ankara’nın En Büyük Parkıdır. Park alanında, uluslararası fuar etkinliklerinin gerçekleştirildiği bir Fuar Merkezi yer alır. Kapalı ve açık spor alanları, Paten kayma pistleri, açık ve yarı açık gösteri amfileri, Türk, İtalyan ve Çin lokantaları, Türk Sokağı ve Tepe Hanı, Çocuk oyun alanları, Piknik alanları, Çay, kahve içilecek tesisler , gölet , bahçeler, At binme tesisleri,  üretim sahaları, olimpik yüzme havuzu, mini golf sahası,  Yürüyüş  alanları , Kondisyon merkezleri , At Tavlası ve Kültür Merkezi , dinlenme ve eğlence merkezleri , Kına ve Düğün salonları vs. her yaşta insana hitap edecek şekilde kurulmuş bir parktır.

Altınpark Ne Zaman Yapıldı?

1977 yılında, golf kulübü olarak kullanılmaya başlanan ve Daha sonra 1985 yılında bir proje yarışması açılmış ve bu yarışma da Öner Akcan, Hulusi Gönül ve İlder Tokcan’a ait Park projesi kabul edilmiş ve projenin uygulanmasına karar verilmiştir. 2 yıl süren yoğun çalışmaların ardından 1987 yılında ziyarete açılmıştır. Park yıllar geçtikçe içinde bulunan tesisler, sürekli olarak değiştirilmiş ve geliştirilmiş ve günümüzdeki halini almıştır.

OKUMALISIN  Karaman Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Altınpark’ta Neler Yapılır?

1- 1991 yılın da hizmete açılan fuar merkezi Altınpark’ın tanıtımı için büyük rol oynamıştır. Yıl içinde açılan fuar ve etkinlik alanlarını takip ederek, açılan stantları gezebilirsiniz.

2- Park içindeki gölet büyüklüğü: 32.000 m2Derinliği ise, 1,5 metre olan gölet i gezebilir, içinde deniz bisikleti denilen spor bisiklete binebilirsiniz.

3- Gölün hemen yanında bulunan 1500 kişilik göl tiyatrosun da sergilenen gösterileri izleyebilirsiniz.

4- Altınpark’ın içinde bulunan yemek yerlerin de yemekler yiyebilirsiniz, bunların başın da Çin lokantası, İtalyan restoranı gelmektedir. Tabi yerli olarak ta 10’dan fazla mekanlar bizlere çeşitli yemek fırsatları sunmaktadır.

5- Çiçek seralarının gezebilirsiniz. Birbirinden egzotik çiçeklerin bulunduğu 6 tane sera var. Ankara da bulunan park ve bahçelerin çiçekleri burada yetiştiği söylenmektedir.

6- Buz Paten pisti, Buz da dans etmek isteyenler tam siz’lik bir yer. Burada kurs alarak ta kayabilirsiniz. Üstü kapalı olan yer, tribün şeklin de dizayn edilmiştir. Yoğun ilgi görmektedir.

7-Tren gezisi, Parkların olmazsa olmazıdır tren gezileri. Yaklaşık 15 dakika süren ve kişi başı 5 TL olan tren sizi kısa sürede bu büyük parkı gezdiriyor.

OKUMALISIN  Arslanhane Cami ve Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir?

8-At Tavlası denilen bir yer var burada at binicilik ve fayton işletmeciliği yapılmaktadır. Atlar, midilli ve Hollanda cinsidir. Park içinde: at gezintisi, fayton gezintisi, eğitimciler eşliğinde binicilik eğitimi verilmektedir.

9- Go-Cart pisti, 14 yaş ve üstü kişileri hitap eden bir alandır.

10- 5 yaş üstü çocuklara hitap eden küçük bir pistte bulunmaktadır. 5 TL karşılığında akülü arabalar la çocuklarınıza zevkli anlar yaşatabilirsiniz. Buranın hemen yanında da jetonlu oyuncaklar bulunuyor.

11- Altınpark’ta Semaver – Mangal – Ateş Yakmak Yasaktır.

Altınpark’a Nasıl Gidilir?

Arabasıyla gelecek olanlar Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Dış kapı istikametinde ilerleyip, havaalanı istikametinde ilerlemeniz yeterli olacaktır.

Otobüsle Gelecekler; Kızılay dan 114, 185, 408, 440, 474, 492 no’lu otobüslere binerek,

Ulus’tan Gelecekler, 114, 185, 408, 438, 439, 440, 441, 443, 474, 485, 487, 492 no’lu otobüslere binerek gidebilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir