Aluçdağ Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Aluçdağ Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aluçdağ Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Aluçdağ Tabiat Parkı Nerede?                       

Ankara’nın Çamlıdere İlçesi sınırları içerisinde bulunan Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık 105 kilometre uzaklıktadır. Çamlıdere Belediyesi tarafından işletilen bu yerde doğa tutkunları için hem piknik yapabileceği hem de doğa yürüyüşleri yapabileceği bir yerdir. Kuş sesleri eşliğinde gezilecek alanların keyfini süreceğiniz bu alanda Kamp yapma imkânları da bulunmaktadır.

Tabiat Parkının içerisinde Tuvaletler, Çeşme ve birde hizmet binası bulunmaktadır. Çamlıdere Tabiat Parkında olduğu Gibi burada da bulunan ağaçlık alanlar Fosil Orman statüsündedir.

İlçede her yıl temmuz ayı içinde “Çamlıdere AluçDağ’ı Festivali” düzenlenmektedir. Bu festival kapsamında yağlı güreş karşılaşmaları, müzik şölenleri, Yöreye özgü Sinsin oyunları oynanır ve sünnet şölenleri tertip edilir.

            Aluçdağ Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023              

 Şahıs ……………….. 12 TL

İndirimli …………….6 TL

Bisiklet ……………. 12 TL

Otomobil ………… 36 TL

Çadır Günlük ….. 50 TL

               Aluçdağ Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?                   

Ankara’ya 100 km, Çamlıdere ilçe merkezine 7 kilometre ve Kızılcahamam ilçesine 32 kilometre uzaklıktadır.

Ankara’dan Arabayla gelecekler için iki seçenek var,

Birinci Yol, Eski yol olarak bilinen kazan-Kızılcahamam yolundan gittiğinizde Kızılcahamam’ı geçtikten 5 km sonra Çamlıdere yol ayrımından sola dönerek Çamlıdere ilçesine geliyorsunuz, Buradan. Çamlıdere ilçe merkezini geçtikten sonra Melih Gökçek Caddesi üzerinden Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

İkinci Yol, Otobandan gelecekler için otobana girdikten sonra yola devam ediyorsunuz daha sonra Çamlıdere gişelerinden geçtikten sonra Çamlıdere ilçesi tabelalarını takip ederek ilçe ye ulaşabiliyorsunuz. Buradan. Çamlıdere ilçe merkezini geçtikten sonra Melih Gökçek Caddesi üzerinden Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.