Anasayfa / Amasya / Amasya Ilısu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Amasya Ilısu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Amasya Ilısu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Amasya’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Amasya Ilısu Kaplıcası, Amasya ilinin Göynücek İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Göynücek İlçesine bağlı Ilısu köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Amasya şehir merkezine yaklaşık 55 km mesafededir. Göynücek ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.

Ilısu Kaplıcası suyunun sıcaklığı 25 C° dir. Tesis ve konaklama imkânı bulunmamaktadır. Bu sebeple daha çok yöre halkı tarafından ziyaret edilmektedir.

Amasya Ilısu Kaplıcasının Etkili Olduğu Hastalıklar

Kaplıca suyunun sıcaklığı 39.5 C° dir. Ilısu termal suyunun banyo ve içme kürlerinin birçok hastalık üzerinde iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

– Vegetatif sinir sistemini düzenler. Astım nöbetleri geçer, yüksek ve düşük tansiyonu düzenler, sinirlilik hali düzelir ve bazı cilt hastalıkları iyileşir.

 – Sedatif ve Analiezik etkileri vardır. Nevralji ve nevritlerde ağırlarda etkili olur, özellikle siyatik sinir ağrılarında.

– Inflamatuvar romatizmal hastalıklarda etkilidir. Komatoid artrid. Ankilozam Spondilit, Akut Eklem Romatizması.

– Dejeneratif eklem hastalıkları (Artozları).

OKUMALISIN  Ağva Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Kadın hastalıklarında etkilidir. Dis menore (ağrılı adet), Amenore (adet yokluğu), Parametrit’e etkilidir.

Beslenme bozukluğu tedavisinde etkilidir.

Mide, bağırsak, idrar yolu rahatsızlıkları tedavisinde etkilidir.

Amasya Ilısu Kaplıcası Nerede?

Amasya Ilısu Kaplıcası, Amasya ilinin Göynücek İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Göynücek İlçesine bağlı Ilısu köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Amasya şehir merkezine yaklaşık 55 km mesafededir. Göynücek ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.

Amasya Ilısu Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Göynücek ilçe merkezinden kalkan Ilısu köyü servisleriyle buraya ulaşabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Amasya merkezden Amasya Göynücek Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir