Anasayfa / Ankara / Amerika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Amerika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Amerika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Amerika Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Amerika Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Amerika Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile ABD ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, ABD’ye gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Amerika Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Başkent Ankara’da Çankaya İlçesinde Atatürk Bulvarı olarak bilinen bulvar üzerinde bulunmaktadır. TBMM’ye yakın bir konumdadır. Nasıl Gidilir Kısmında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Amerika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Vatandaşlık Hizmetleri; Pazartesi-Perşembe: 13.30-16.30

Göçmen Vize İşlemleri; Pazartesi-Perşembe: 16.00-17.00

Göçmen Olmayan Vize; Pazartesi-Perşembe: 08.00-17.00

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Amerika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Tel         : 0 312 455 55 55
Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Çankaya-Ankara

OKUMALISIN  İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi – Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Amerika Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara’da bulunan Amerika Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. (Kızılay’dan Amerika Büyükelçiliği yürüme mesafesi toplamda 10 dakikadır.)  Kızılay’da indikten sonra Bakanlıklar yönünde ilerleyiniz, TBMM’yi geçtikten sonra hemen karşınıza çıkacaktır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Ulus-Sıhhiye-Kızılay yönüne giden dolmuşlara binerek gidebilirler, ya da taksi tutarak gidebilirsiniz. (Tren Garı Amerika Büyükelçiliği taksi ile toplamda 5 dakikadır.) Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay ve sonrasında Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten hemen sonra sağ tarafta Zeytin Dalı sokakta bulunmaktadır.

Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz. Kızılay’dan yürüme mesafesinde olduğu için otobüse binmenize gerek yoktur.

Metro ile gelecekler, Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafından çıktıktan sonra TBMM istikametine doğru yürümelisiniz.(Kızılay’dan Amerika Büyükelçiliği yürüme mesafesi toplamda 10 dakikadır.)

OKUMALISIN  Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir