Anadolu Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Anadolu Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Anadolu Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Anadolu Oyuncak Müzesi Nerede?                    

Müze, Antalya ilinin Kepez ilçe sınırları içerisinde Dokumapark alanında Özdilek Park AVM olarak bilinen yere yakın bir konumdadır.

       Anadolu Oyuncak Müzesi Hakkında Bilgiler        

Bir zamanlar Dokuma Fabrikasının Kreş binası olarak hizmet veren bu yer günümüzde oyuncak dünyasına ve çok özel bir reakrasyon alanına dönüşmüştür. Dünyanın her bir yanında oynanan oyuncaklardan örnekler bulabileceğiniz bu müze de geleneksel oyuncaklarımız ile geçmişten geleceğe bir çok oyuncak türünü bulabileceksiniz.

4000 m2’lik Oyuncak Müzesi içerisinde; 15 salonda 15 farklı düzenleme ve 13.500 oyuncak sergilenmektedir. Ahşap Oyuncaklar, Pinokyo, Masalcı Nine, Temel Reis, Pepe, Metal odada Arabalar, Tren odası, Anadolu geleneksel oyuncaklar, Kaleiçi oyuncakçısı salonu, Peluş Oyuncaklar salonu bulunuyor.

Bunun dışında atölye gibi mekanlarda müze salonunda bulunmaktadır. Müzenin koridorlarından yürürken adeta bir oyuncak koridoru oluşturulmuş. Müzenin alt katında her yaşa hitap eden 1 kütüphane ve sanat atölyesi bulunuyor. Antalya gezinizde çocuklarınıza harika bir deneyim olacaktır.

              Anadolu Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti             

0-6 Yaş ÜCRETSİZDİR.

Yetişkin ……………..8 TL

Müze Kart Geçerli DEĞİLDİR.

                                 Müze Ziyaret Saatleri                            

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Diğer günler 09.30 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

         Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir?      

Müze, Antalya ilinin Kepez ilçe sınırları içerisinde Dokumapark – Özdilek Park AVM olarak bilinen yere yakın bir konumdadır.

Tramvay ile Gidecekler;

Havaalanı  – Dokuma arası hizmet veren T1A tramvayına binip Dokuma durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Otogar – Expo arası hizmet veren T1B tramvayına binip Dokuma durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler;

500 – 503 – 509 – 521 – DC79 – KM64 521A – 521B hatlarına binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.