Anamur Pullu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Plaj – Kamp – MERSİN

Anamur Pullu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Plaj – Kamp – MERSİN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Anamur Pullu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Plaj – Kamp Yapılacak Alanlar – Piknik Yapılacak Alanlar? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                              Pullu Tabiat Parkı Nerede?                  

Tabiat Parkı, Mersin ilinin Anamur ilçesinde bulunmaktadır. Anamur – Bozyazı karayolunda ormanların arasından girdiğinizde Kamp Alanı, Deniz,  Orman iç içe harika bir yerdir. Tabiat Parkında, Çadır, karavan ve günübirlik hizmetler verilmekte, içerisinde tuvalet, kır gazinosu vb. sosyal donatılar bulunmaktadır.

 Anamur Pullu Tabiat Parkı’nda Denize Girilir mi? 

Evet Girilir. Tabiat Parkının Plajı minik taşlı ve birazda denizi dalgalıdır. Dalgalı Hali çocuklu aileler tarafından biraz dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bulunduğu konum ve imkanlar göz önüne alındığında hem Piknik Hem Kamp hemde denize girebileceğiniz bir yer olması tercih edilebilinecek yerler arasında yerini alıyor.

   Anamur Pullu Tabiat Parkı’da Piknik Yapılır mı?   

Orman ve Denizin iç içe olduğu, Piknik yapıp Denize girebileceğiniz harika bir alandır. Günü birlik mangal yapmak isteyenlerinde gidebildiği bu yerde,Olta Balıkçılığı, Doğa Yürüyüşleri yapabilirsiniz. Market, Büfe, Restoran, Wc bulunuyor.

    Anamur Pullu Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?  

Geniş bir alanı kapsayan bu yer Günü birlik Kamp ve Uzun süreli kamp için çok uygun bir yerdir. Kamp Alanında Elektrik, Buzdolabı kiralama imkanları bulunuyor. Wc, Market, Kabin, Duş Alanları bulunmaktadır.

           Pullu Tabiat Parkı 2024 yılı Kamp Ücreti     

Çadır Yeri……. 150 TL

(Elektrik ve Buzdolabı isterseniz ekstra ücret veriyorsunuz)

Karavan Giriş Ücreti ……… 200 TL

Rezervasyon Bilgi için : 0 324 827 18 66 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

    Anamur Pullu Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024 Yılı       

Şahıs ……………………………….15  TL

İndirimli ………………………… 7 TL ( 0-12 Yaş Giriş Ücretsizdir.)

Bisiklet……………………………. 15 TL

Otomobil, Kamyonet, Pickup.. 45 TL

     Anamur Pullu Tabat Parkı Ziyat Saatleri           

Kamp Alanı için 20.00’dan önce giriş yapmalısınız.

Plaj için; 07.00 ‘den itibaren

Piknik için; 07.00’dan itibaren Giriş yapabilirsiniz.

       Anamur Pullu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?     

Tabiat Parkı, Mersin-Antalya D 400 kara yolu üzerinde, Anamur girişindedir. Anamur kalesi olarak bilinen yere yakın bir konumda bulunuyor.  Anamur ilçesine 8 km uzaklıktadır. Anamur merkezden kalkan Dolmuşlar ile Pullu Tabiat Parkı’na  ulaşım saplayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.