Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca / İstanbul

Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca / İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kimin Yaptığı Hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Anastasius Surları Hakkında Bilgiler             

Anastasius Surları, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır. Çatalca ilçesinin Çin Seddi olarak da bilinen ve Uzun Duvar adıyla anılan Anastasius Surları’nın tarihi 6. yüzyıla kadar gitmektedir.

Çatalca ilçesine bağlı Karacaköy mevkisine yakın bir noktadan başlayan surlar, Silivri’ye kadar devam etmektedir. Oldukça uzun olan bu duvar, Türkiye sınırları içerisindeki en uzun duvardır. Çin Seddi ile aynı mantıkta yapılan Anastasius Surları, bugün hala kalan kalıntıları ile de görülmeye değerdir.

                     Anastasius Surları Nerede?                        

İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır.

   Anastasius Surları – Uzun Duvar’a Nasıl Gidilir?  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments