Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede Nasıl Gidilir – Çatalca / İstanbul 2024

Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede Nasıl Gidilir – Çatalca / İstanbul 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Anastasius Surları / Uzun Duvar Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kimin Yaptığı Hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Anastasius Surları                

Anastasius Surları, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır. Çatalca ilçesinin Çin Seddi olarak da bilinen ve Uzun Duvar adıyla anılan Anastasius Surları’nın tarihi 6. yüzyıla kadar gitmektedir.

Çatalca ilçesine bağlı Karacaköy mevkisine yakın bir noktadan başlayan surlar, Silivri’ye kadar devam etmektedir. Oldukça uzun olan bu duvar, Türkiye sınırları içerisindeki en uzun duvardır. Çin Seddi ile aynı mantıkta yapılan Uzun Duvar, bugün hala kalan kalıntıları ile de görülmeye değerdir.

Duvar büyük ordular geldiğinde hiçbir zaman durduramamış. Hunlar, Avarlar, Bulgarlar, Kumanlar, Peçenekler gibi  Balkanlar… Hepsi özellikle de Avrasya bozkırından gelen göçebe halklar, bu duvarı defalarca geçmişler ancak yine de küçük grupların münferit saldırılarına karşı herhalde kenti koruyabiliyordu bu duvar. Biraz vazife görüyordu ki 11’nci yüzyıla kadar onu tamir etmeye çalıştılar. Ama büyük ordular geldiğinde onları durduramadı.

                Anastasius Surları Nerede?                 

İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Karacaköy yakınlarında bulunmaktadır. Evcik plajına yakın konumda yer almaktadır.

    Anastasius Surlar – Uzun Duvar’a Nasıl Gidilir?   

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanma şansına sahipsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.