Andon Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Andon Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Andon Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Rize’de Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Andon Ilıcası Hakkında Bilgiler                   

Andon Ilıcası, Rize ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı İçmeler Mahallesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafede yer almaktadır.

Andon Ilıcası iki ayrı içmeden meydana gelmektedir. Bölgenin kalabalık bir nüfus yapısı bulunmaktadır. Kaplıca etkisinin yanı sıra arıcılıkta yapılmakta olup, balın özellikleri Anzer balıyla hemen hemen eşdeğer durumdadır.

Ilıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Burada bulunan suyun özellikleri 1960 yılında Devlet Hıfzısıhha Enstitüsü tarafından incelenmiş; kadın hastalıkları, kalp, karaciğer, bağırsak hastalıklarına özellikle de böbrek hastalıklarına (kum ve taş düşürmede) çok faydalı olduğu belgelenmiştir.

                           Andon Ilıcası Nerede?                               

Andon Ilıcası (Küçükçayır), Rize ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı İçmeler Mahallesinde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafede yer almaktadır.

OKUMALISIN  İsmet İnönü Evi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

                       Andon Ilıcası’na Nasıl Gidilir?                   

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Rize merkezine gelip servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Rize merkezden Çeşme Caddesi ve Rize Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yol stabilize kaplama olup, heyelan nedeniyle bazı kesimlerinde yolda bozukluklar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.