Anelemmatik Güneş Saati Nerede – Nasıl Gidilir – Ayvalık – BALIKESİR

Anelemmatik Güneş Saati Nerede – Nasıl Gidilir – Ayvalık – BALIKESİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Anelemmatik Güneş Saati Nerede – Nasıl Gidilir – Güneş Saati hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Güneş Saati Nerede?                  

Güneş Saati, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde Cunda Adası’nda bulunmaktadır. Cunda adasının sahilin de bulunan Güneş Saati, yere plakalar konularak yapılmış güneş saati mevsimlere ve aylara göre yapılmış güneşin kış ve yaz durumuna göre saati göstermektedir.

                   Anelemmatik Güneş Saati Nedir?              

Mısır Uygarlığı tarafından bulunan bu keşif, Güneş Saatinin, Dünya’nın kendi etrafında dönüşü nedeniyle güneş ışınlarının gün içinde yeryüzüne dik ve eğik olarak gelmesinin temel prensibinden yola çıkılarak bulunmuştur.

              Güneş Saati Hakkında Bilgiler          

Güneş Saatinde, Kış ve yaz aylarına göre gölgenizle saati görebiliyorsunuz.Yerdeki bir elipsin içinde, ay isimlerinin bulunduğu dikdörtgen bir levha var. Elipsin çevresine paralel halde iki hat şeklinde uzanan ve 12’şer saati gösteren rakamlar var. Hangi ay içindeyseniz o ayın bulunduğu levhanın üzerine çıkıldığında, gölgeniz hangi saat dilimlerinin üzerine düşüyor ise o an saatin kaç olduğunuzu size söylüyor.
Kolunuzdaki saatten doğrulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca, İçteki hat, güneşin kış aylarındaki konumuna göre; dıştaki hatsa yaz aylarındaki konumuna göre saati gösteriyor.

Özellikle çocuklu aileler için oldukça ilgin , eğlenceli ve eğiticidir. Cunda Adasına gittiğinizde uğramanızı tavsiye ediyoruz.

     Anelemmatik Güneş Saati’ne Nasıl Gidilir?    

Balıkesir ilinin Ayvalık İlçesinde Cunda Adası’nda bulunmaktadır. Cunda Adası Sahilinde bunan bu saate gitmek için Ayvalık İlçesine gelmeniz ve buradan Cunda Adasına Giden Dolmuşlara binmeniz yeterli olacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.