Ankara Sobacılar Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir –Tarihi Ulus Çarşısı

Ankara Sobacılar Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir –Tarihi Ulus Çarşısı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ankara Sobacılar Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Sobacılar Çarşısı Nerede?                             

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde Ulus semtinde bulunuyor. Tarihi Suluhan Çarşısı’nın hemen yanından Ulus Meyve – Sebze Hali olarak bilinen yerin karşısında yer almaktadır.

                     Sobacılar Çarşısı’nda Neler Var?                 

Ankara şehrinin en eski yerleşim yeri olarak bilinen Ulus Semti, Gerek tarihi Gerek turistik gerekse de alışveriş yapmak açısından oldukça tercih edilen bir yerdir. Ankara Kalesi’ne yakın bir yerde olan Sobacılar Çarşısı geçmişten günümüze önemli bir yerdir. Ayrıca Samanpazarı bölgesine çok yakın bir konumdadır.

Sobacılar Çarşı’sında neler var derseniz. Başta soba ve Soba çeşitleri olmak üzere, Bakır ürünler, Mangal Ürünleri, Bıçak çeşitleri, Çinko – Alüminyumdan yapılan ürünler yer almaktadır.

                     Sobacılar Çarşısı Giriş Ücreti                        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                Sobacılar Çarşısı’na Nasıl Gidilir?                   

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde Ulus semtinde bulunuyor. Ulus semti ulaşım açısından Ankara ilinin en kolay bulunacak yerleri arasındadır. Ankara’lılar şöyle der; her yol Ulus’a çıkar. Hususi araç ile konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sobacılar Çarşısına  Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Metro – Otobüs – Dolmuş – Halk Otobüslerinden herhangi birisine binip ULUS durağında inmeleri yeterli olacaktır. Ulus durağında indikten sonra Kuyumcular Çarşısı ve Meyve – Sebze Haline doğru yürüyünüz, Sobacılar Çarşısı Sebze halinin sonunda yer alıyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.