Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti 2022

Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti 2022

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Niloya Evi – Ücretler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Tepetaklak Ev Neşeli Köy Hakkında Bilgiler    

Neşeli Köy 8.000 m2 lik bir alana kurulmuştur. Köy her yaştan insana hitap eden eğlenceli bir tesis konumundadır. Neşeli köy içinde öncelikle eski traktörler ve arabaların da yer aldığı doğal bir ortam var.

Neşeli Köy içerisinde ters ev,  tavuklar, eşekler, ördekler, tavus kuşları,  atlar, toprak, , köy turu, köy kahvesi ve köy gözlemesi yenecek yer bulunmaktadır. At ve eşek turları, karavanla köy gezintisi, içerisinde köy bakkalı (açma gözleme, sıcak – soğuk içecekler, dondurma) bulunmaktadır.
Tren ile köy turu atabilirsiniz. Buradaki evcil hayvanlar özellikle şehir yaşantısı içeresinde bu tarz ortamları göremeyen çocuklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Yeni yapılan pepe evi de çocukların büyük mutlulukla vakit geçirdikleri bir ortam olmuş. Bu kısma çocuklarınız bayılacaklar. Niloya Köyünde, İlizyon evinde ise yaklaşık 10 farklı alan var oralarda resim çekiniyorsun eğlenceli bir yerdir.

Tepetaklak Ev Yapımı 6 ay sürmüştür. Bu ev Türkiye’de ikinci ve Ankara’da ilk olan ters ev projesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Dünya üzerinde 14 tane gezilebilen ters ev projesi vardır. Bu sebeple dünyadaki çoğu insana göre kendinizi şanslı hissetmeniz gerekiyor.

Tepetaklak Ev dışardan bakıldığında çatısının üzerine çakılmış bir biçimde gözüküyor. Eve demir bir merdivenle çıkıyorsunuz. Kapıdan girdikten sonra sizi bir salona bağlanan koridor karşılıyorsunuz. Salona geçtiğinizde bütün eşyaların tavanda olduğunu göreceksiniz. Televizyon, elektrik süpürgesi, koltuklar, oyuncaklar, halılar hepsi tepenizde asılı bir şekilde duruyor. Eşyaları bu şekilde görünce sanki kendinizin ters durduğu hissine kapılıyorsunuz. Devamın da salona bağlı açık bir mutfak karşılıyor olacak sizleri, burada ise tabiki mutfak dolapları, buzdolabı, fırın ve bir yemek masası bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir - Aydın

Burada da çeşitli kareler aldıktan sonra ise yatak odası ve banyo diğer gezilecek yerlerdir. Eve gelen ziyaretçilerin yoğun olmadığı zamanlarda görevli arkadaşlar size fotoğraf çekiminde yardımcı oluyor. Yoğun olduklarında bu iş size kalıyor. Bu sebeple gitmeden önce panoramik fotoğrafın nasıl çekildiği konusunu araştırırsanız çok iyi olacaktır. Kamera ya da telefonunuzun panoramik modunu kullanıp aşağıdan yukarıya fotoğraf çekerseniz güzel pozlar yakalayacaksınız. Bu evde yapılacak en önemli şey gezmekten daha çok fotoğraf çekmek bunu bilerek gitmenizi tavsiye ederim.

    Tepetaklak Ev Neşeli Köy Giriş Ücreti 2022 Yılı   

Not: Neşeli Köy kartlı sistem ile çalışmaktadır. Yeme – İçme alanlarında Nakit yada Kredi kartı geçerlidir.

Tepetaklak Ev Giriş Ücreti Kişi Başı Tam….25 TL.

İndirimli ……………….. 15 TL

                     Neşeli Köy Giriş Ücreti 2022 Yılı                      

Niloya Köyü Giriş Ücreti Kişi Başı 25 TL

0- 2 yaş 1 çocuk ücretsiz.

OKUMALISIN  Ankara’da Çocuklarla Gezilecek En İyi 10 Yer -

(Veliler dahil Giriş yapan herkesten ücret alınıyor)

Ayrıca Zipline 30 TL, At ve Eşek turu 40 TL, Çarpışan Araba 15 TL, Salıncak 105TL, Tren ile Tren Köy turu ise 20TL olarak ücretleri bulunmaktadır. Ankara Tepetaklak Ev Hafta sonu çok kalabalık oluyor ve özellikle evin içerisinde fotoğraf için sıra beklemek zorunda kalabiliyorsunuz.

     Tepetaklak Ev Neşeli Köy Ziyaret Saatleri      

Neşeli Köy, Haftanın her günü 10:00 ve 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy’e Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Kızılay’dan Çayyolu Metrosu ile  Koru sitesine gelebilir oradan 589 nolu otobüs ile Toki Turkuaz Vadisi’ni döndükten sonra Ankara iskametindeki Petrol Ofisinde indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Eskişehir yolu 28.km de bulunmaktadır. Çankaya Üniversitesi – TOKİ Turkuaz vadisi köprüsüne gelmeden sol tarafınızda yer alır. Ankara’nın içinden gelenler köy yolun karşısında kaldığı için köyü geçer geçmez sağdan köprü sayesinde u dönüşü bulunmaktadır. U dönüşünden sonra petrol ofisini geçince sağdan içeriye giriş yapıyoruz.

Köyde Ücretsiz otopark hizmeti bulunmaktadır.

Ankara’da Gezilecek Yerler ile Alakalı Makalelerimize Göz Atmalısınız…

– Ankara’da Çocuklar ile Gezilecek Yerler?
– Ankara’da Çocuklara Özel Müzeler?
– Ankara’da Çocuk Oyun Parkı ve Oyun Ablası Bulunan Mekanlar?
– Ankara’nın En İyi 10 Piknik Alanı?
– Ankara’nın En İyi 10 Kahvaltı Mekanı?
– Ankara’da Ara Tatillerde Çocuklar ile Gezilecek Yerler?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Can dedi ki:

    Harika bir yer, bilgiler için teşekkür ederiz

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz, Saygılarımızla…