Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Niloya Evi – Giriş Ücretleri Ne Kadar? Neşeli Köy Etkinlikleri? Yeme & İçme İmkanları? Toplu Taşıma ile Nasıl Gidilir?  bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede?                 

Ankara ilinin Etimesgut ilçesi sınırları içerisinde bulunan Neşeli Köy, 8.000 m2 lik bir alana kurulmuştur. Köy her yaştan insana hitap eden eğlenceli bir tesis konumundadır. Neşeli köy içinde öncelikle eski traktörler ve arabaların da yer aldığı doğal bir ortam var.

Neşeli Köy içerisinde Neler Var?

Tepetaklak ev,  tavuklar, eşekler, ördekler, tavus kuşları,  atlar, toprak, , köy turu, köy kahvesi ve köy gözlemesi yenecek yer bulunmaktadır. At ve eşek turları, karavanla köy gezintisi, içerisinde köy bakkalı (açma gözleme, sıcak – soğuk içecekler, dondurma) bulunmaktadır.


Tren ile köy turu atabilirsiniz. Buradaki evcil hayvanlar özellikle şehir yaşantısı içeresinde bu tarz ortamları göremeyen çocuklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Yeni yapılan pepe evi de çocukların büyük mutlulukla vakit geçirdikleri bir ortam olmuş. Bu kısma çocuklarınız bayılacaklar.

Niloya Köyünde, İlizyon evinde ise yaklaşık 10 farklı alan var oralarda resim çekiniyorsun eğlenceli bir yerdir.

Tepetaklak Ev Yapımı 6 ay sürmüştür. Bu ev Türkiye’de ikinci ve Ankara’da ilk olan ters ev projesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Dünya üzerinde 14 tane gezilebilen ters ev projesi vardır. Bu sebeple dünyadaki çoğu insana göre kendinizi şanslı hissetmeniz gerekiyor.

Tepetaklak Ev dışarıdan bakıldığında çatısının üzerine çakılmış bir biçimde gözüküyor. Eve demir bir merdivenle çıkıyorsunuz. Kapıdan girdikten sonra sizi bir salona bağlanan koridor karşılıyorsunuz. Salona geçtiğinizde bütün eşyaların tavanda olduğunu göreceksiniz.

Televizyon, elektrik süpürgesi, koltuklar, oyuncaklar, halılar hepsi tepenizde asılı bir şekilde duruyor. Eşyaları bu şekilde görünce sanki kendinizin ters durduğu hissine kapılıyorsunuz. Devamın da salona bağlı açık bir mutfak karşılıyor olacak sizleri, burada ise tabiki mutfak dolapları, buzdolabı, fırın ve bir yemek masası bulunmaktadır.

Burada da çeşitli kareler aldıktan sonra ise yatak odası ve banyo diğer gezilecek yerlerdir. Eve gelen ziyaretçilerin yoğun olmadığı zamanlarda görevli arkadaşlar size fotoğraf çekiminde yardımcı oluyor. Yoğun olduklarında bu iş size kalıyor. Bu sebeple gitmeden önce panoramik fotoğrafın nasıl çekildiği konusunu araştırırsanız çok iyi olacaktır.

Kamera ya da telefonunuzun panoramik modunu kullanıp aşağıdan yukarıya fotoğraf çekerseniz güzel pozlar yakalayacaksınız. Bu evde yapılacak en önemli şey gezmekten daha çok fotoğraf çekmek bunu bilerek gitmenizi tavsiye ederim.

         Ankara Tepetaklak Ev  Giriş Ücreti 2023 Yılı        

Not: Neşeli Köy kartlı sistem ile çalışmaktadır. Yeme – İçme alanlarında Nakit yada Kredi kartı geçerlidir.

Tepetaklak Ev Giriş Ücreti Kişi Başı…..55 TL

İllüzyon Müzesi Kişi Başı …. 55 TL

Bıg Fun…………….. 55 TL

(Fiyatlar 2023 Yılı Haziran ayına aittir)

                     Neşeli Köy Giriş Ücreti 2023 Yılı                      

Niloya Köyü Giriş Ücreti Ne Kadar?

Kişi Başı…….55 TL

1 Çocuk 1 Veli ….. 110 TL

0- 2 yaş 1 çocuk ücretsiz.

(Veliler dahil Giriş yapan herkesten ücret alınıyor)

Neşeli Köy Fiyat Listesi 2023 Yılı

 • At ve Eşek turu….. 80 TL
 • Çarpışan Araba…. 35 TL
 • Sekolin Salıncak.. 35 TL
 • Dönme Dolap……. 35 TL
 • Gondol…………….. 35 TL
 • Trambolin……….. 45 TL
 • Tren ile Tren Köy turu 35 TL olarak ücretleri bulunmaktadır. Ankara Tepetaklak Ev Hafta sonu çok kalabalık oluyor ve özellikle evin içerisinde fotoğraf için sıra beklemek zorunda kalabiliyorsunuz.

(Not: Fiyatlar 2023 Yılı Haziran ayına aittir)

                            Neşeli Köy Ziyaret Saatleri                      

Neşeli Köy, Haftanın her günü 10:00 ve 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bayramın 1. günü Kapalıdır.

   Ankara Tepetaklak Ev Neşeli Köy’e Nasıl Gidilir?  

Neşeli Köy’e Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Kızılay’dan Çayyolu Metrosu ile  Koru sitesine gelebilir oradan 589 nolu otobüse binip TOKİ Turkuaz Vadisini geçtikten sonra Ankara iskametindeki Petrol Ofisinde indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Eskişehir yolu 28.km de bulunmaktadır. Çankaya Üniversitesi – TOKİ Turkuaz vadisi köprüsüne gelmeden sol tarafınızda yer alır. Ankara’nın içinden gelenler köy yolun karşısında kaldığı için köyü geçer geçmez sağdan köprü sayesinde u dönüşü bulunmaktadır. U dönüşünden sonra petrol ofisini geçince sağdan içeriye giriş yapıyoruz.

Köyde Ücretsiz otopark hizmeti bulunmaktadır.

Ankara’da Gezilecek Yerler ile Alakalı Makalelerimize Göz Atmalısınız…

– Ankara’da Çocuklar ile Gezilecek Yerler?
– Ankara’da Çocuklara Özel Müzeler?
– Ankara’da Çocuk Oyun Parkı ve Oyun Ablası Bulunan Mekanlar?
– Ankara’nın En İyi 10 Piknik Alanı?
– Ankara’nın En İyi 10 Kahvaltı Mekanı?
– Ankara’da Ara Tatillerde Çocuklar ile Gezilecek Yerler?

Tepetaklak Ev Neşeli Köy

Tepetaklak Ev Neşeli Köy Nerede?

Tepetaklak Ev Neşeli Köy Giriş Ücreti

Neşeli Köy  Kaça Kadar Açık

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Can dedi ki:

  Harika bir yer, bilgiler için teşekkür ederiz

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz, Saygılarımızla…