Anasayfa / Ankara / Ankara Valiliği Yeni Binası Nerede – Nasıl Gidilir?

Ankara Valiliği Yeni Binası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ankara Valiliği Yeni Binası Nerede – Nasıl Gidilir?  – Valilik Birimleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ankara Valiliği Yeni Binası

Bilindiği üzere Ulus ve çevresinde yapılan kentsel dönüşüm kapsamında Sosyal Bilimler Üniversitesinin kurulması, Defterdarlık, Milli Emlak, Maliye Bakanlığına ait bazı kamu kurum ve kuruluşları bu kapsamda Taşınmasına neden olmuştu. Bu Kurumlara ek olarak Ankara Valiliği’ de taşınmıştır. Peki, Ankara Valiliğinin Hangi Birimleri taşındı?Sizlere bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankara Valiliği Nerede?

Ankara Valiliği, Eski Sağlık Bakanlığı olarak bilinen Sıhhiye’ye Taşınmıştır. Peki, Hangi birimleri taşındı? Ankara Valisi artık yeni yerinde görev yapıyor.

Ankara Valiliği Birimleri Nerede?

-Ankara Valisi- Sıhhiye Kampüsü

-Ankara Vali Yardımcıları-Sıhhiye Kampüsü

-İl Nüfus Vatandaşlık-Varlık Mahallesi Kampüsü

-Sosyal Yardımlaşma Vakfı-Varlık Mahallesi Kampüsü

-İl Dernekler Müdürlüğü- Vakfı-Varlık Mahallesi Kampüsü

-Evrak Teslimi- Sıhhiye Kampüsü

-CİMER-Ulus Valilik Ek Bina

-Mahalli İdareler-Ulus Valilik Ek Bina

-İl İdare Kurulu- Ulus Valilik Ek Bina

-Yazı işleri Müdürlüğü-Sıhhiye Kampüsü

-Tasdik-Onay-Apostil: Sıhhiye Kampüsü

Ankara Valiliğine Nasıl Gidilir?

Ankara Valiliği yeni yeriyle birlikte 3 farklı yerde hizmet vermektedir.

OKUMALISIN  Harikalar Diyarı Nerede-Nasıl Gidilir?

1.Ulus Valilik Binası, Buraya gitmek için Metro-Dolmuş-Otobüs olarak herhangi birine bindiğinizde ulus durağında indikten sonra, Hacı Bayram Cami yönünde ilerledikten sonra Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Hacı Bayram Cami Arasında kalıyor.

2.Sıhhiye Kampüsü, Binası, Buraya gitmek için Metro-Dolmuş-Otobüs olarak herhangi birine bindiğinizde Sıhhiye durağında indikten sonra Abdi ipekçi Parkına doğru geçiş yapınız, Kampüs parkın hemen yanında-Mithatpaşa Caddesi yönündedir.

3.Varlık Mahallesi Kampüsü. Buraya gitmek için ulus-eski stat olarak bilinen yerin üstünde Yenimahalle-Demet Dolmuşlarının kalktığı dolmuş duraklarından kalkan dolmuşa binerek gidebilir, Metro ile gidecekseniz eğer, Akköprü Durağında indikten sonra varlık mahallesine giden ring arabalarına binerek gidebilir, Otobüsle gitmek isterseniz, Kızılay-Sıhhiye-Ulus herhangi bir duraktan (277-278-279-281-284-286-263-288-261 Etlik yönüne Giden) Otobüslere binerek Zübeyde Hanım Kadın Doğum Hastanesi Durağında inerek Karşıya geçip gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Ankara’nın En iyi 10 Piknik Alanı – Ankara’da Piknik Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ankara’da Bulanan En iyi 10 Piknik Alanları – Mangal & Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir