Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları – Ankara’da Mesire Yerleri 2024

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları – Ankara’da Mesire Yerleri 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları –  Mangal & Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Yoğun iş Temposunun yorgunluğunu atmak, şehrin stresinden. gürültüsünden uzaklaşıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek herkesin hakkı desek yanlış olmaz. Peki; Başkent Ankara‘da Piknik Nerede Yapabilirsiniz? sizlere bu konu hakkında yardımcı olmak istedik…

Peki, Başkent Ankara’da Nerelerde Piknik & Mangal yapılır? En Güzel piknik alanları Nerede? Bu Konular Hakkında nacizane bilgiler hazırlamaya çalıştık…   

                             1-Eymir Gölü                                  

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Eymir Gölü doğa ile iç içe olan ve içerisinde Ateş yakmanın yasak olduğu bir göldür. Göl, Ankara il sınırları içinde yer alır. Gölün bulunduğu Arazi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne aittir. Sadece ODTÜ çalışanlarının araçlarıyla girebildiği, diğer ziyaretçilerin ise araçlarının alınmadığı sadece kendilerinin girebildiği bir yerdir. Piknik yapabilir, Bisiklete binip, yürüyüş yapabildiğiniz bir alandır.

Eymir Gölü Aynı zaman da ODTÜ Spor Kulübü Kürek ve Yelken Takımları çalışma alanıdır; göl kenarında takımlara ait kayıkhane vardır. Göl kendine has bir fauna ve floraya sahiptir. “Eymir” adı adeta ODTÜ ile özdeşleşmiştir.

Eymir Gölü Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti? Aktiviteler Hakkında ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ….

                                  2-Mavi Göl                                 

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara il merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunur. 2.400 m2 alanı kapsayan ve içinde dev ağaçların bulunduğu park adını Bayındır Barajı içindeki 6 milyon m3 hacmindeki mavi suyundan alır. Ankara’nın doğu kısmında bulunan ve 2005 yılında Ankara ilinde oturan insanların piknik yapabileceği ve hoşça vakit geçirebilecekleri bir dinlenme ve eğlence alanına dönüştürülerek Mavi Göl adı verilerek kullanıma açılmıştır.

Mavi Göl Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ…

                                     3- Mogon Gölü                                     

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Başkentlilerin deniz özlemini kolayca giderebilecekleri bir mekandır Mogan gölü. Göl, Ankara ili Gölbaşı ilçesinde bulunmaktadır. Göl, Ankara’ya 25 km uzaklıkta bulunuyor. Dinlenme, piknik ve spor alanları gibi ortamlara ev sahipliği yapan Mogan Gölü, yaklaşık olarak 644,979 m² alan üzerinde bulunmaktadır. Deniz feneri binası, spor merkezi, çeşitli kafeteryalar, kayıkhane, su deposu, danışma binaları, tenis, golf, kaykay ve bisiklete binebileceğiniz alanlar, Mangal ve Piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.
Mogan Gölü Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve Diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ… 

                                           4-Göksu Parkı                               

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın büyük parklarından biri olan Göksu Parkı, Eryaman’daki eski Susuz gölet üzerine kuruludur. Park, 2003 yılı haziran ayı sonunda hizmete açılmıştır. Toplam kullanım alanı 508.000 m²’dir. Bu alanın 127.189 m²’si göletten oluşmaktadır. Bu bölümde gölette doğru kurulmuş iskeleler balık tutma keyfi yaşayan insanların kullanım alanı olarak 9 adet iskele bulunmaktadır.

Göksu Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve Diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ…

                                    5-Harikalar Diyarı                              

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Harikalar Diyarı,  Park, Reaksiyon alanı ve Piknik alanı olarak ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük parkı olma özelliğine sahiptir. Ankara Harikalar Diyarında birçok masal kahramanı, yapay gölet, büyük yeşillik alan, go-kart pisti, tiyatro Salonu, kaykay pisti, mini golf sahası, basketbol ve futbol sahaları, Oyun Alanları ve Yanında bir de Lunapark bulunmaktadır.

Ayrıca, Nasrettin Hoca, Alâeddin’in Sihirli Lambası, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Karagöz ve Hacivat, Taş Devri ve Red Kit gibi masal kahramanlarını park içerisinde yer almaktadır..

Harikalar Diyarı Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ…

                           6-Soğuksu Milli Parkı                                  

Soğuksu Milli Parkı İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara ili sınırları içinde olup, 1959 yılında ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 1.050 hektar iken 1997 yılında yapılan sınır değişikliği ile 1.187 hektar olarak belirlenmiştir. Parkın bulunduğu arazi volkanik bir yapıya sahiptir, bu sebep ile içerisinde sıcak ve soğuk su kaynakları yer almaktadır. Sıcak su alanlarının çok olması kaplıca turizminin gelişmesini sağlamıştır.

Soğuksu Milli Parkı bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Parka hâkim olan ağaç türleri karaçam, sarıçam, göknar ve gürgendir. Bunun dışında çeşitli çayır otları ve çiçekler bulunmaktadır. Yabani çilek, yabani gül, ahlat, bodur ardıç, yabani fındık, titrek kavak ve bazı meşe türleri de bulunan diğer bitki türleridir. Dağ lalesi önemli bitki türleri arasındadır. Türkiye’nin Endemik Bitki Türleri Listesinde yer almaktadır.
Soğuksu Milli Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve Detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ…

                               7- Kurtboğazı Barajı                               

Ankara'nın En Güzel Piknik Alanları

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Kurtboğazı Barajı, Kazan sınırları içinde yer alan, Ankara’nın suyunu sağlayan barajlardan birisidir. 1963-67 yılları arasında inşa edilmiştir. Etrafı çam ve meşe ağaçlarıyla kaplı olan yer, Ankaralıların tercih ettiği piknik alanlarından biri haline gelmiştir.  Merkeze yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Baraj gölü, Bol yeşillikli bir alan olması sebebiyle Ankara ilinde yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen bir yerdir.

Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ…

                        8-Ahlatlıbel Piknik Alanı                              

Ankara’da bulunan ve adına rekreasyon alanı denilen Mogan, Göksu vb. parkların aksine mangal yakılmadığı, öyle banklara oturarak piknik yapanların aksine, çimlerin üzerine oturup kahvaltı ya da evden hazırladığınız yiyecekleri yiyebildiğiniz bir yerdir burası. Ahlatlıbel Atatürk Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?Neler Yapılır? Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ…

                                         9- Çubuk-Karagöl                           

Karagöl, çubuk ilçesinde bulunan küçük bir gölüdür. Gölün Etrafı piknik masalarıyla çevrili, çam ormanlarıyla kaplı doğal bir yerdir. Kavak dağı ile Yıldırım dağı eteklerinde bulunmaktadır. 22 hektarlık küçük bir alanı kapsasa da 50 çeşit bitki türünü barındırdığı söylenmektedir. Karagöl yapay bir göl değildir. Doğal bir göl olmasından dolayı büyük ilgi görmektedir. Gölün derinliği bazı noktalarda 60-70 metreleri buluyor.

                                10-Işık Dağı-Karagöl                               

Geniş yeşilliklerin ortasında bulunan göllerin ve yaylaların bulunduğu bu yer, tak olarak sakince kafanızı dinleyebileceğiniz bir yerdir. Işık dağı Ankara ili Kızılcahamam ilçesi sınırında 2057 metre yüksekliktedir. Kış aylarında bile gelmek için uygun şartların oluştuğu bu güzel yeri gezerken doğanın güzelliği sizi büyüleyecektir. Göl’ün Derinliği 2 metreyi geçmemektedir. Işık Dağı kamp alanında; tuvalet ve elektrik yoktur, telefon çekmekte fakat internet çekmemektedir. İçme suyu için göl yakınlarında 2 adet çeşme vardır fakat yine de içme suyu götürmenizi tavsiye ederiz. Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesinde bulunan bu yer, il Merkezine 115 km uzaklıktadırIşık Dağı Karagöl Jeositi Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – ANKARA

               11- Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı                

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Altındağ ilçesine bağlı Kuzey Yıldızı bölgesine yakın konumdadır. BarajCumhuriyet döneminin ilk barajıdır. Ankara ve çevresindeki kuraklık ile yangınlara karşı su sıkıntısını gidermek için Mustafa Kemal Atatürk tarafından inşa ettirilmiştir. 1936 yılında kullanıma açılmıştır.

Çubuk Çayı’nın kirlenmesi ve baraj çanağının alüvyonla dolması nedeniyle 1994 yılından itibaren barajda su birikimi durdurulan ve 2016 yılında göl gazinosu ile birçok tesisin yıkıldığı atıl durumda bulunan Çubuk-1 Barajı Ankara Büyükşehir Belediyesince yenilenen Çubuk 1 Barajı’nın açılışı 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldı.

Toplam 413 bin metrekarelik alana kurulu olan rekreasyon alanının proje çalışmalarına 2019 yılında başlanırken, önce dip çamuru temizleme işlemi ve arazi çalışmaları gerçekleştirildi. Rekreasyon alanın tümüne yaklaşık 1250 ağaç, 75 bin çalı, 15 bin çiçek, 3 bin sarmaşık ve 20 bin metrekare çim ekildi.

Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı içinde; “Atatürk Evi, Bayrak Tepe-Seyir Tepesi, Kitabeli Kapı, Doğa Yürüyüş Yolu, Teras Kafe, Bent Üstü Gezinti Yolu, Tek Yürek Etkinlik Alanı, Bisiklet Yolu, Piknik Alanı, Spor Sahası, Çınaraltı Dinlenme Alanı, Sera, Çocuk Oyun Alanı, Mescid, Otopark” alanları yer almaktadır.

Rekreasyon alanının kuşbakışı görülebileceği en yüksek yeri Seyir Tepesi haline dönüştürülmüştür. ANFA Sanat Atölyesi’nde üretilen ve görenleri büyüleyen Atatürk Heykeli, Seyir Tepesi’nin en yüksek alanına yerleştirilirken, yamaçlar da tel örgü ile kaplandı.

Alanı içerisinde ayrıca, 4 çeşme, 3 süs havuzu, 219 bin metrekarelik piknik alanı, 736 metre doğa yürüyüş yolu, 520 metre bisiklet yolu ve 2 adet çocuk oyun alanı hizmet vermektedir.619 araç kapasiteli otopark, 163 piknik masası yer almaktadır. Burada bulunan Halk Ekmek Marketinden çay, su, ekmek, halk ekmek ürünleri ve birçok soğuk içecek temin edebilirsiniz. Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti

                           12- Üreğil Millet Bahçesi                           

Ankara ilinin Mamak ilçe sınırında bulunan Ankara’nın ilk Millet Bahçesi unvanına sahip olan mesire alanıdır.  Millet Bahçesi içerisinde, 2 Adet Gölet, (Gölet içerisinde iskele), 44 Kamelya ve Mangal yapmak için Barbeküler, 4-5 Adet Çocuk Oyun Parkı, 2 katlı Millet Kıraathanesi, Mescid, Wc,  Oturma kamelyaları, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu ve incecik akan küçük bir su yolu bulunmaktadır.

Millet Bahçesinde Yöre Halkı tarafından en çok tercih edilen etkinlik Mangal ve Piknik seçeneğidir. Üstü Kapalı Çardaklar var ve yanlarında Dökme Taştan yapılmış mangallıklar bulunuyor. Sizler Yemek hazırlarken çocuklarınız da Oyun Parkında Keyifli vakit geçiriyorlar. Millet Bahçesi İçerisinde bulunan Gölet etrafında İskeleye çıkıp Fotoğraf çektirebilir, Bisiklete binebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.  Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üreğil Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Mangal & Piknik – Ankara

                        13-  Aluçdağ Tabiat Parkı                              

Ankara’nın Çamlıdere İlçesi sınırları içerisinde bulunan Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık 105 kilometre uzaklıktadır. Çamlıdere Belediyesi tarafından işletilen bu yerde doğa tutkunları için hem piknik yapabileceği hem de doğa yürüyüşleri yapabileceği bir yerdir. Kuş sesleri eşliğinde gezilecek alanların keyfini süreceğiniz bu alanda Kamp yapma imkânları da bulunmaktadır.

Tabiat Parkının içerisinde Tuvaletler, Çeşme ve birde hizmet binası bulunmaktadır. Çamlıdere Tabiat Parkında olduğu Gibi burada da bulunan ağaçlık alanlar Fosil Orman statüsündedir.

İlçede her yıl temmuz ayı içinde “Çamlıdere AluçDağ’ı Festivali” düzenlenmektedir. Bu festival kapsamında yağlı güreş karşılaşmaları, müzik şölenleri, Yöreye özgü Sinsin oyunları oynanır ve sünnet şölenleri tertip edilir. Aluçdağ Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

                         14- Çamkoru Tabiat Parkı                          

Park, Ankara İlinin Çamlıdere İlçesi sınırları içerisinde bulunan bu tabiat harikası yer, Ankara’da yaşayanlar için bir Karadeniz havası yaşatmaktadır. Kelebekler ve Kuş sesleri eşliğinde sizlere muhteşem bir doğa harikası sunmaktadır.

Çamlıdere ilçesine 15 kilometre ve Kızılcahamam ilçesine 38 kilometre uzaklıkta bulunan bu muhteşem yer, bakire doğası, yemyeşil çam ormanları, Çamkoru Gölet’i, Kamp Alanları ve İnönü Köşkü ile kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

Tabiat Parkının büyük bir bölümü sarıçam ve karaçam ağaçlarıyla kaplıdır. Ağaçların büyüklüğü sizleri etkileyecektir. Tabiat Parkı olmasından dolayı kurt, tilki, tavşan, yaban domuzu ve yırtıcı kuş türleriyle karşılaşabilirsiniz.

Tabiat Parkında en çok merak edilen soru ateş yakabiliyor muyuz? Evet, yakabiliyorsunuz Gölet kısmında ateş yakılmıyor. Genel de Araçlarıyla gelenler, Gölet kısmına gelmeden sol tarafta yer alan piknik alanında ateş yakmaktadır. Tabiat parkına gelenler araçlarını buraya park ederek mangal piknik işlerini burada hallettikten sonra, 15-20 dakika mesafe de bulunan Çamkoru Gölet’ine gezmeye gidiyorlar.

Tabiat Parkında Kelebek olayına değinmek istiyorum, bu muhteşem doğada kuş sesleri eşliğinde dolaşırken çok sayıda kelebeği görebiliyorsunuz araştırdık baktık ki tabiat parkına doğru çıkarken sağda kelebekler için yapılmış bir barınma üreme evi yapılmış, çok güzel bir yer. Dediğimi gibi burası Ankara’nın el değmemiş cenneti, tam bir Karadeniz doğası hâkim, kesinlikle gelmelisiniz.

Kızılay Gençlik Kampı olarak bilinen MEB İzcilik Tesisi olarak kullanılan bu yer, geçmişte Atatürk’ün vasiyeti üzerinde İsmet İnönü tarafından izcilik eğitimi üzerine yaptırılmıştır.

Ankaralı olup ta buraya gelmeyenler çok şey kaçırmıştır desek azdır,  çam ağaçlarıyla etrafının çevrelendiği Gölet, 215 hektar büyüklüğündedir. Sizleri adeta ormanın içine gizlenmiş bir doğa harikası bekliyor. Arabanızı gölettin girişine bırakıp yaklaşık 5 dakika yürüyerek ulaşabildiğiniz bu yerin bu kadar bakir ve temiz kalmasının sebebi içerisinde mangal yapılmamasıdır desek yanlış olmaz.

Yoldan gölettin içine doğru giden toprak yolun göl ile birleştiği yerde küçük bir alanda evinizden getirdiğiniz poğaça börek termosta çay şeklinde yere sofra sererek oturabileceğiniz yer bulunuyor sadece. Herhangi bir masa dahi yok. İşte bu yüzden temiz kalmış.

Göl kenarında yürüyüş yapabilir, çamların arasında gezebilirsiniz, harika doğasında trekking güzel bir seçenek, Çamkoru Gölet’inde farklı bir balık türleri bulunmaktadır. Gökkuşağı alabalığı olarak söylendi, büyük büyük balıklar sizleri görünce yanınıza kadar geliyor. Çamkoru Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

                            15- Karaköy Mesire Alanı                          

Karaköy Mesire Alanı, Ankara ilinin Altındağ ilçesinde Solfasol Mahallesinde bulunmaktadır. Çubuk 1 Barajı olarak bilinen alanın hemen yanında yer almaktadır.

Mesire ve Piknik Alanı, Asırlık Çam ağaçları ile çevrili 240 bin metrekarelik bir alan içerisinde 2021 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Mesire Alanı içerisinde 65 adet Piknik Masası, 75 adet barbekü, 10 kamelya, Yürüyüş yolları, Çocuk Oyun Alanları, Çeşme, WC, Mescit ve 350 araçlık otopark alanı bulunmaktadır. Karaköy Mesire Alanı – Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

          16- Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi          

Millet Bahçesi, Ankara ilinin Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinin tam kesiştiği noktada Eski AKM olarak bilinen Etkinlik Alanında bulunmaktadır. Gençlik Parkı – Eski 19 Mayıs Stadyumu – Ankara Büyükşehir Belediyesi – Merkez Ankara – Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Ankamall olarak bilinen alanların tam ortasında Merkezi bir noktada bulunmaktadır.

AKM Millet  Bahçesi, 700 bin m2 bir alanı kapsayan bu yer içerisinde Millet kıraathanesi, Yeşillik Alanlar, Koşu, Yürüyüş, Bisiklet parkurları, buz pisti, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe bir sosyal yaşam alanıdır.

 • Toplamda 601 bin 700 metrekaresi yeşil ve açık alan
 • 154 bin metrekarelik ağaçlık alan
 • 5.500 m2 Biyolojik  Gölet
 • 91.400 m2 Bitki ve Çiçek Alanı
 • 8 bin 700 metrekare çim alanı
 • 35.000 m2 Gül bahçesi ve Etkinlik Çayırları
 • 10 bin 133 Adet Ağaç
 • 2,7 kilometrelik koşu ve bisiklet yolu
 • 1320 metrekarelik olimpik standartlarda kaykay pisti,
 • 1007 metrekarelik buz pisti
 • Çocuk Oyun Alanları ile çok amaçlı spor sahaları
 • 1007 m2 Buz Pisti
 • 1110 metrelik zip coaster
 • 7.661 m2 Millet Kıraathanesi
 • 700 kişilik konferans Salonu

Ayrıca; Açık hava sineması, tören alanı, pazar yeri, çocuk kulübü, binicilik alanı, tohum merkezi, kır lokantası, sağlık merkezi ve cami yer almaktadır. Ankara AKM Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

                       17-  30 Ağustos Zafer Parkı                           

30 Ağustos Zafer Parkı, Ankara ilinin Yenimahalle ilçe sınırlarında Söğütözü olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Orman Genel MüdürlüğüJandarma Genel Müdürlüğü ve Aşti’nin arasında kalmaktadır. Beştepe’de bulunan Külliyenin karşısında, Gazi Park Otel’e gelmeden Tarım ve Orman Bakanlığı’na döndükten hemen sonradır.

2019 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıp ve işletilen bu alan Beton binaların içerisinde bir oksijen kaynağıdır. Park içerisinde; Çocuk Oyun Alanları, Yürüyüş Alanları, Piknik alanları, Ahşap Masalar, Bisiklet sürme Alanları, Fitness Alanı, Kafe – Restoran, Wc, otopark alanları bulunuyor.

Zafer parkı çocuklu aileler için oldukça ideal bir yer olduğunu söyleyelim. Çocuklarınız yemyeşil çimlerde koşarken, Çocuk Oyun Parkında oynarken sizlerde Kamp sandalyenizi kurup Ağaçların altında kahvenizi yudumlayacaksınız.

Zafer Parkında Mangal Yapmak – Ateş Yakmak yasaktır. Sadece piknik yapabilirsiniz. Burada bisiklet sürmek isterseniz eğer bisiklet kiralayabiliyorsunuz. (2023 yılı itibari ile 1 saati 10 TL) Kahvaltı yapmak veya yemek yemek isterseniz eğer buradaki işletmeyi tercih edebilirsiniz. 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

                18- Elmadağ Çamlık Piknik Alanı                    

Çamlık Piknik Alanı Ankara ilinin Elmadağ ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elmadağ ilçe merkezine yaklaşık olarak 2 km mesafede yer almaktadır.

Yayla sokakta yer alan mesire alanı 133.669 m2 toplam alana sahiptir. Alan içerisinde 130.000 m2 piknik alanı, 1.202 m2 çim alan, 167 m2 çocuk oyun alanı ve 52 m2 havuz alanı bulunmaktadır. İnönü Çamlığı olarak da bilinmektedir. Mesire alanı içerisinde çocuk parkı, basketbol sahası, çeşme, WC, Mescid, kamelyalar ve spor aletleri yer almaktadır. Giriş ücretsizdir. Mangal ve semaver yakmak serbesttir.

Mesire alanında güvenlik ve çevre temizliği görevlileri bulunmaktadır. Güzel geniş ve rahat nefes almak için güzel bir yerdir.  Araç ile ulaşım kolaydır ve otopark mevcuttur. Hafta sonları çok doludur. Hafta içleri daha güzel ve sakin bir haldedir.

                        19- Yeşildere Mesire Alanı                           

Yeşildere Mesire Alanı Ankara ilinin Sincan ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Mesire alanı Ankara Ayaş Kara Yolu Üzeri 41. Km de yol kenarında bulunmaktadır.

Burası 2009 yılında hizmete açılmıştır. Ormanlık alan içerisinde yer alan mesire yeri tam bir oksijen deposu konumundadır.  Yeşildere piknik alanında, sevdiklerinizle beraber keyifli ve bol oksijenli bir gün geçirebilirsiniz. Burası su sıkıntısı olmayan, lavabo ve mescit imkânı olan güvenli bir piknik alanıdır. Ailenizle mangal keyiflerinizi burada yapabilirsiniz. Eksik bir malzemeniz olduğunda piknik alanı içinde yer alan marketten temin edebilirsiniz. Burada bolca masa ve oturak da alanda hazır olarak bulunmaktadır.

Ankara’nın En Güzel Piknik Alanları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.