Ankara’ya En Yakın Akçakoca Plajları

Ankara’ya En Yakın Akçakoca Plajları

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ankara’ya En Yakın Akçakoca Plajları- Düzce Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ankara’ya En Yakın Akçakoca Plajları

Akçakoca 35 km’yi bulan sahili boyunca dünyada ender rastlanan siyah inci taneli kumsalları, mavi bayraklı plajları ile ünlenmiştir. Akçakoca, Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, özellikle Başkent Ankara’ya en yakın denizi konumundadır. Ankara-Akçakoca arası 275 km ve ortalama 3 saat sürmektedir. Sizlere Akçakoca’nın Plajlarından bahsedecek olursak;

1-Çuhallı Plajı

Çuhallı Plajı, Yaklaşık 1 km uzunluğunda kumsala sahip olan bu yer, Tıpkı mavi bayraklı Kale Plajı’nda olduğu gibi, Çuhallı Plajı’nın da kumu Dünya’da nadir olarak bulunan “Siyah İnci” türündendir. Çuhallı Plajı’nın sahip olduğu bu kum, kuruyunca kolaylıkla vücuttan dökülen ve yapışmayan özelliğe sahiptir. İlçe merkezinde olmasından dolayı özellikle yaz aylarında çok kalabalık olmaktadır. Akçakoca Çuhallı Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

2- Ceneviz Kalesi Plajı

Ceneviz Kalesi Plajı, doğanın tüm güzelliğiyle birlikte ıhlamur, kestane ve gürgen ağaçları ile çevrelenmiş bir halk plajıdır. Dünya üzerinde eşine ender rastlanan ve “Siyah İnci” adı verilen bir kum türüne sahiptir. Bu kum türünün en önemli özelliği, vücuda yapışmaması ve kuruduğunda kolaylıkla vücuttan ayrılmasıdır.

Akçakoca’nın en fazla tercih edilen piknik ve mesire alanı olma özelliği yanı sıra Muhteşem manzarası eşliğinde hem piknik yapabilir hem de denizin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

3- Paşalar Plajı;

Akçakoca ilçesinde doğal bir koy içerisinde yer alan bölgenin ender plajlarından biri olma özelliğini taşıyan Paşalar Plajı, yeşillikler içerisine saklanmış doğal güzelliklere sahiptir. Plaj, Akçakoca bölgesinde görülen nadir bulunan kalın kumuna sahip olması özelliğine sahiptir. Doğal bir koy içerisinde olan bu plaj, tatilinde sessizliği, sakinliği tercih eden turistlerin uğrak yeridir. Kalabalıktan uzak, Kuş cıvıltıları, deniz dalgalarının sesi ve dinginliği içerisinde tatilini geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yerdir. Akçakoca Paşalar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

4- Kalkın Plajı;

Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin batı ucunda bulunuyor. İlçe merkezinin az ötesinde sessiz sakin bir konumdadır. Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, İstanbul ve Ankara gibi iki Metropolün arasında yeşil ve mavinin kaynaştığı şirin bir tatil yeridir.

OKUMALISIN  Uzungöl Nerede - Nasıl Gidilir? Uzungöl Gezi Rehberi

Kalkın Plajı,  ince kuma sahip, denizi temiz berrak ve sığ, ayrıca soyunma ve duş kabinleri sahil de bulunmaktadır. Otopark, soyunma kabini ve bir şeyler yiyip içmek için kafeteryanın bulunduğu, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz güzel ve temiz bir plajdır. Düzce Kalkın Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

5- Kadınlar Plajı;

Akçakoca ilçesinde çok ayıda plaj bulunmaktadır. Bunlardan bazıları mavi bayraklıdır. Mavi Bayraklı olarak bilinen Ceneviz plajının yakınında bulunan ve bakımsız bir halde kadınlar plajı bulunmaktaydı. 1994 ten günümüze kadar bu şekilde hizmet veren plaj 2017 yılında yapılan restarosyon ile hizmete açıldı. Bu restarasyonla, yeni tuvaletler, ahşap localar, mescit, büfe, kabinler eklenerek yeni bir çehre kazandırıldı. Bölgenin sit alanı olmasından dolayı çok fazla bir eklenti yapılamadığını belirten yetkililer, yapılan yeni yerlerle kadın misafirlerin rahatça girebileceği yeni alanlar oluşturulmuştur. Akçakoca Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

6- Değirmenağzı MTA Plajı;

Akçakoca ilçesi, Karadeniz bölgesinin denize girilen gözde yerlerindendir. Denizi, kumu, balıkçıları, her mevsim bulabileceğiniz balık çeşitleri, gün batımı, mimarisi, dağ çileği, kestane balı, fındığı, muhteşem plajları, yemyeşil bitki dokusu, piknik ve mesire alanları, oyun alanları, Kalesi, mağarası, şelaleleri ve yöresel tatlarıyla Akçakoca’ya gelen misafirlerini ağırlamaktadır.

OKUMALISIN  Ereğli Kumyalı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akçakoca Plajlarının en önemli özelliği, dünyada ender rastlanan siyah inci taneli kumsalları ve bazı plajlarının mavi bayraklı plajları olmasıdır. Siyah ince taneli olma özelliği kumun üzerimize yapışmamasıdır. Değirmenağzı MTA Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Akçakoca’ya Nasıl Gidilir;

İstanbul’dan aracıyla gelecekler; İstanbul’dan Akçakoca yaklaşık 260 km, ortalama 3 saatte gelebilirsiniz. Sırasıyla, Gebze, Sapanca, Hendek, Cumayeri, Düzce istikametinden sonra Düzce iline dönmelisiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan aracıyla gelecekler, Ankara‘dan Akçakoca ise 275 km sürüyor. Eğer arabanız varsa yaklaşık 3 saatte Akçakoca’ya varılıyor. Ankara’dan sırasıyla Susuz çevre yolundan veya eski yoldan Gerede-Bolu yolunu takip ederek Bolu-Kaynaşlı-Düzce yolunda ilerleyiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.