Antalya Akvaryum – Kar Dünyası Nerede – Nasıl Gidilir- Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum – Kar Dünyası Nerede – Nasıl Gidilir- Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Antalya Akvaryum – Kar Dünyası Nerede- Nasıl Gidilir- Giriş Ücreti Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Antalya Akvaryum Hakkında;                      

Antalya Akvaryum, Antalya ilinin Konyaaltı İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kompleks Dumlu Pınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesinde bulunmaktadır.

Akvaryum 3 metre genişliğinde ve 131 metre uzunluğunda bir büyüklüğe sahiptir. Bu özelliği göz önünde bulundurulduğunda akvaryumlar arasında en büyük akvaryum sınıflarına dahildir. 40 tematik akvaryumdan oluşan kompleks, dünyanın en büyük tünel akvaryumu sıfatını elinde bulundurmaktadır.

Antalya akvaryum kompleksinin içerisinde wild park, mağaralar ve çöller ile tropik ormanların havasını yansıtan alanlar yer almaktadır. Farklı atmosfer özelliklerinin sesi ziyaretçilere yansıtılmaktadır. Ses efektleri kimi zaman bir yağmur sesi, kimi zaman taşların yuvarlanma sesi, kimi zaman maymun, kimi zaman ise kuş sesleri ya da rüzgâr sesi olarak kendini göstermektedir. Bu özelliği daha gerçekçi kılmaktadır.

Ayrıca bu komplekste sinema gibi etkinliklere katılmakta mümkündür. Birçok ünlü markanın bulunduğu kompleks içerisinde, lezzetli yemekler yiyebilir ve hediyelik eşya stantları sayesinde seyahatinizi anı malzemeleri ile bütünleştirebilirsiniz. Haftanın 7 günü saat 10:00 ile 21:00 aralığında açık olan hediyelik eşya bölümü ziyaretçilere hizmet vermektedir.

                                  Antalya Kar Dünyası                          

Kar dünyası olarak ifade edilen yer, 1500 m2’lik kapalı alana sahip olan ve ülkemizin en eğlenceli kar etkinliklerinin düzenlendiği ortamlar arasında gelmektedir. Bu kompleksin içerisinde, iglolar, aziz nikola’nın evi ve kafeler yer almaktadır. Sıcak bir iklime sahip olan Antalya’da, kar dünyasının dışı 40 derecelere kadar çıkar iken, iç ortam -5 derece sıcaklıktadır.

              Antalya Akvaryum Giriş Ücreti 2023               

Akvaryum giriş ücreti = 199,00 TL 

12 yaşından küçükler için = 143,00 TL

Akvaryum ve Kar Dünyası giriş ücreti = 288.90 TL

12 yaşından küçükler için = 225.90 TL

Akvaryum ve Face2Face giriş ücreti = 270.90 TL

12 yaşından küçükler için = 202.90 TL

Akvaryum ve WildPark giriş ücreti = 274.90 TL

12 yaşından küçükler için = 207.90TL

Akvaryum giriş ücretleri paket halinde ve tek olarak sunulmaktadır. Online bilet alma şansına sahipsiniz. antalyaaquarium.com sitesinden rezervasyon yaptırma şansına sahipsiniz.

                   Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri             

Açılış Saati   …..09.30

Kapanış Saati…23.00

Akvaryum haftanın her günü ziyarete açıktır. Yürümekte zorlanan misafirler için tesiste tekerlekli sandalye bulunuyor. Bilet gişeleri akvaryum kapanış saatinden 45 dakika önce kapanmaktadır.

Telefon:(0242) 245 6565

                         Antalya Akvaryum Nerede?                      

Bu Akvaryum, Antalya ilinin Konyaaltı İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kompleks Dumlu Pınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesinde bulunmaktadır.

                   Antalya Akvaryum’a Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kompleks ile Antalya havalimanı arası 15 km. mesafede bulunmaktadır. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler şehir içi belediye otobüsleri ile ulaşım kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. AK03, VC57, VC59 numaralı otobüsler  buraya yakın konumdan geçmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.