Antalya Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir?

Antalya Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Antalya Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Antalya Çıralı

Çıralı Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Kasaba yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Akdeniz’in gizli kalmış bir köşesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Çıralı, Antalya kent merkezine 84 km uzaklıkta yer alıyor.

Çıralı kasabası özellikle sahili boyunca sıralanan şirin evleri, bakir doğası, huzur veren atmosferi ile fark yaratmaktadır. Muz ve portakal çiçeği kokulu bahçeleriyle size huzur vermektedir. Harika koyu ve plajlarıyla size deniz, kum ve güneşin keyfini yaşatmaktadır. Ayrıca Yanartaş ve Olympos’a yakınlığı dikkat çekici bir diğer özelliktir. Büyük şehirlerin kalabalığından kurtulmak ve kafa dinlemek için çok güzel bir yer.

Denize yürüme mesafesinde olan sahili temiz ve biraz kalın kum tanelerinden oluşmuş sahili vardır. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Temiz ve bir o kadar da tuzlu suyu vardır.

Antalya Çıralı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çıralı Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Kasaba yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Akdeniz’in gizli kalmış bir köşesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Çıralı, Antalya kent merkezine 84 km uzaklıkta yer alıyor.

Çıralı’ya ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmeniz gerekiyor. Antalya hava alanından Antalya otogarına geliniz buradan Çiçek tur veya Antalya tur otobüsleriyle Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Saklı Cennet Kanyonu Sarıkavak Nerede - Nasıl Gidilir - SAL Turu?

Çıralı’ya özel aracınızla gelecekseniz, Kumluca-Kaş istikametinde Tekirova’dan sonra Çıralı 7 km tabelasından sola dönmeniz gerekmektedir.  Buradan 7 km yolculuk yaptıktan sonra Çıralı Sahili’ne ulaşacaksınız.

Çıralı’ya Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

  • Antalya Çıralı arası yaklaşık 80 km
  • Ankara Çıralı arası yaklaşık 620 km
  • İstanbul Çıralı arası yaklaşık 800 km
  • İzmir Çıralı arası yaklaşık 525 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.