Antalya Sandland – Kum Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Antalya Sandland – Kum Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Antalya Sandland – Kum MüzesiNerede – Nasıl Gidilir? Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Antalya Sandland – Kum Müzesi Nerede;

Antalya ilinin ünlü Lara Sahilinin hemen yanında 10 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının yapmış olduğu bu heykeller, Bu Kum müzesinde sergilenmektedir.

Antalya Sandland – Kum Müzesi Hakkında;

Dünyanın en büyük ve 12 ay ziyarete açık sergisi olan Sandland’te 150 den fazla heykel bulunuyor. Dünyada bu tür de ilk kez kullanılan led aydınlatma sistemi ile ışıklandırılan devasa boyuttaki heykeller adeta görenleri büyülüyor. Muhteşem titizlikle işlenmiş eserlerin açık havada sergilendiği bir alandır. Bu eserler her yıl değişiyor.

Kum Müzesinde Neler Var;

-Müzede Heykel Sanatçılarını tanıtan ve heykel yapım sürecinin gösterildiği video alanı,

-Eserlerin dayanağı efsanelere ilişkin bilgiler,

-Çocuklar için Kinetik Kumdan oyun alanı,

-Kum müzesindeki heykeller, mitoloji, dünya harikaları, masal kahramanlarından(Odin’lerin, Thorların, Eyfel Kulesinin, mısır piramitlerinin, Ramsesin, Yunan-Mısır mitolojisine ait karakterlerin, Deniz efsaneleri) esinlenilmiş, gayet güzel üstelik de genel kültür olarak değer katıyor. Özellikle Atatürk heykeli bir harika yapılmış.

OKUMALISIN  Antalya Oyuncak Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti -Ziyaret Saati?

Adres: Güzeloba Mah. Lara Cad. Lara Birlik Halk Plajı No:208 / 1 Sandland Area Muratpaşa / ANTALYA (Sera Hotel İle PTT Kampı Arası)

Tel: +90 242 349 11 55

Gsm: +90 549 445 0 777

Antalya Sandland-Kum Müzesi Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri;

Giriş Ücreti Tam 24 TL. Öğrenci 15 TL.

0-3 yaş ücretsiz

Müze karta %25 indirim yapılıyor.

1 Mayıs-1 Kasım arasında her gün 09.30-23.00 saatleri arasında,

1 Kasım-1 Mayıs arasında ise 09.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir

Antalya Sandland-Kum Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Kum Müzesi, Antalya kent merkezinin (Cumhuriyet meydanı) 18 kilometre güneydoğusunda bulunmaktadır.  Antalya otogarından kalkan Otobüs (94 Nolu) servisler ve dolmuşlar ile Lara bölgesine ulaşabilir ve yürüyerek gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı ile Lara arası yaklaşık 15 kilometre mesafededir.

Antalya Merkez-Konyaaltı (LF10-LF9) Otobüsleri direkt Plajlara götürüyor. Otogarından gidecekler 94 Numaralı Otobüs ve kalkan servisler  ile Lara Plajlar bölgesine ulaşıp buradan

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.