Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Antalya Ücretsiz Kamp Alanları – En İyi 22 Kamp Alanı?

Antalya Ücretsiz Kamp Alanları – En İyi 22 Kamp Alanı?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Antalya Ücretsiz Kamp Alanları – En İyi 22 Kamp Alanı  – Antalya hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Turizim cenneti Antalya, Çok Otel sayısı bakımından Dünya’da sayılı şehirler arasındadır. Bunun yanı sıra Tabiat, Doğa, Yayla, Plaj ve Muhteşem Koyları ile de görülmeye değer güzellikleri barındırıyor. Doğa severler, bu güzelliklerin tadını Kamp yaparak çıkartmak istiyorlar. Peki, Antalya’da nerede kamp yapılır? Antalya’da ücretsiz kamp alanları nerededir?Antalya’nın En İyi 22 Kamp Alanı? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

Antalya Ücretsiz Kamp Alanları?

1- Lara Sahili Plajı

Lara Plajı, Antalya ilinde Serik ilçesinde bulunan Halk Plajıdır. Burada bulunan ormanlık kısımda belediyenin yaptığı mesire yerleri bulunmaktadır. Çok sayıda Piknik masası ve mangal şöminesi vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Lara plajının bulunduğu bölge Kamp kurmak ve piknik yapıp mangal yakmak isteyenler için de ideal bir yer konumundadır.(ateş Yakmak serbest)

2- Tazı Kanyonu

Antalya ilinin Manavgat ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Rafting yeri Köprülü Kanyonu’nun kuzey kısmında yeni keşfedilen ve derinliği 200 metre’yi bulan Tazı Kanyonu, macera tutkunlarının yeni adresi olarak göze çarpıyor. Kamp – Piknik – Trekking için uygun alandır.

OKUMALISIN  Zal Mahmut Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Eyüp Sultan - İstanbul

3- Eğrigöl Yaylası 

 

Eğrigöl Yaylası, Antalya İlinin Gündoğmuş ilçe sınırlarında Toros dağlarının En Yüksek Zirvelerinden olan Geyik Dağlarının Eteklerinde bulunuyor. Halk arasında Söbüçimen Yaylası olarak ta bilinmektedir. Doğa severler için harika bir kamp alanıdır. Doğa ile başbaşa kalacağınız bir ortam olduğunu söylemeliyiz. Telefon çekmiyor. Çeşme bulunuyor. Herhangi bir tesis yok, alışverişinizi Gündoğmuştan tamamlayıp gelmenizi tavsiye ediyoruz.

4- Ekşili Göleti

Ekşili Göleti, Antalya ilinin Döşemealtı Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla bilinmeyen bu doğa harikası yere genellikle yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Ekşili Göleti. Yemyeşil ağaçların arasında, Muhteşem doğası eşliğinde sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. Genel olarak Piknik, Kamp, Olta Balıkçılığı ve Yüzmek için tercih edilmektedir.

5- Gündoğmuş Uçansu şelalesi

 

Çündüre Şelalesi, Antalya ilinin Gündoğmuş ilçesi sınırları içerisinde Kayabükü ve Eskibağ köylerinin sınırında bulunmaktadır. Gündoğmuş ilçesinde bulunan bu şelale Uçansu Şaleleri arasındaki En Görkemli Uçansu olarak bilinmektedir. Şelale, Yüzme, Kamp , Piknik, Doğa yürüyüşü ve Fotoğrafçılık gibi aktivitelere imkanlar sunmaktadır.

6- Adrasan koyu

7- Konyaaltı Sahili

8- Kargıcak koyu

9- Doyran Göleti

10- Kocaçay şelalesi

11- Korsan Koyu

12- Çıralı – Olimpos

13- Delik deniz kral koyu – Gazipaşa

14- Maden koyu – kemer

15- Sazak koyu

16- Uçansu – Serik

17- Papaz koyu

18- Fıçıköy kamping

19- Phaselies – Bostanlı koyu

20- Çıralı-Olimpos-beydağları milli parkı

21- Geyikbayırı

22- Kaş Kamping

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir