Antalya’nın En İyi 10 Piknik  Alanı – Antalya’da Piknik Yapılacak Yerler

Antalya’nın En İyi 10 Piknik  Alanı – Antalya’da Piknik Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Antalya’nın En İyi 10  Piknik  Alanı – Antalya’da Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Turizm cenneti Antalya, aynı zaman da Şelale, Bitki Örtüsü ve Yeşil Alan bakımından da oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu kadar güzelliğin bol olduğu yerde insanlar kendilerini doğaya atmak,  yeşillikler içerisinde Dinlenmek, Piknik yapmak istemektedirler. Peki, Antalya’nın En Güzel Piknik Alanları Neresi? Nerede Piknik – Mangal Yapılır? Sizlere bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…

                                     1 – Doyran Göleti                                 

Doyran Göleti, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine bağlı Akdamlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gölet ismini, bağlı bulunduğu mahallenin eski ismi Doyuran’dan almıştır. Yeşillikler içerisinde bulunan bu yer, yöre halkı tarafından en çok tercih edilen dinlenme alanı olarak tercih edilmektedir. Doyran Göleti içerisinde, Piknik Alanları, Kamp alanları, Yürüyüş Alanları, Bisiklet sürme alanları bulunmaktadır. Doyran Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                                     2 – Lara Sahili Plajı                              

Lara Sahili Plajı’nda bulunan ormanlık kısımda belediyenin yaptığı mesire yerleri bulunmaktadır. Çok sayıda Piknik masası ve mangal şöminesi vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Lara plajının bulunduğu bölge Kamp kurmak ve piknik yapıp mangal yakmak isteyenler için de ideal bir yer konumundadır.(ateş Yakmak serbest) 

Lara Sahili Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

               3 – Döşemealtı Mesire ve Piknik Alanı                

Antalya ya yakın sayılabilecek güzel imkanları bulunan ücretsiz piknik alanı. WC, Mescit, lavabo, Çeşme, Masa, Mangal Yapma Alanları gibi kullanım alanları mevcut. İçeride piknik malzemeleri alıp /kiralayabileceğiniz  yeme içme üzerine işletmeler mevcut. Çevre düzenlemesi ve çevre temizliği gayet yeterli.

                                      4 – Ekşili Göleti                                   

Ekşili Göleti, Antalya ilinin Döşemealtı Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla bilinmeyen bu doğa harikası yere genellikle yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Ekşili Göleti. Yemyeşil ağaçların arasında, Muhteşem doğası eşliğinde sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. Ekşili Göletinde Neler yapılır derseniz, Genel olarak Piknik, Kamp, Olta Balıkçılığı ve Yüzmek için tercih edilmektedir. Ekşili Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

        5 – Gündoğmuş Uçansu  Çündüre Şelalesi           

Gündoğmuş Uçansu Çündüre Şelalesi, Antalya ilinin Gündoğmuş ilçesi sınırları içerisinde Kayabükü ve Eskibağ köylerinin sınırında bulunmaktadır.  Halk arasında Şelaleye, Gündoğmuş Şelalesi – Gündoğmuş Uçansu ve Çündüre Şelalesi olarak söylenmektedir. Antalya’da çok sayıda bulunan Uçansu şelalelerinden bir tanesidir. Gündoğmuş ilçesinde bulunan bu şelale Uçansu Şaleleri arasındaki En Görkemli Uçansu olarak bilinmektedir. Çündüre Şelalesi, 1992 yılında birinci derece doğal Sit alanı ilan edilmiştir. Çündüre Uçansu Şelalesi, Yüzme, Kamp , Piknik, Mangal, Doğa yürüyüşü ve Fotoğrafçılık gibi aktivitelere imkanlar sunmaktadır. Gündoğmuş Uçansu Çündüre Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ….

                     6 – Sarısu Piknik Ve Mangal Alanı                   

Antalya Limanına yakın bir konumda Konyaaltı mevkisinde Sarısu Kadınlar Plajının hemen yakınında bulunuyor. Hem Denize girip hm mangal yapabileceğiniz bir yerdir. 350 dönümlük arazi üzerinde 1000’den fazla piknik masası Taş Barbeküler, Çeşme, Wc, Duş , Soyunma Kabini, ve çeşitli noktalardaki büfe imkanları ile ateş yakıp mangal yapabileceğiniz bir yerdir.

    7- Manavgat Belediyesi Mesire ve Piknik Alanı   

Bir yanı deniz bir yanı ırmak olan bu piknik alanında, Hem yüzme hemde Piknik yapma imkanı bulunuyor. Belediye tarafından işletilen bir yer olduğundan dolayı yer içerisinde belediyeye ait tesis bulunuyor. Piknik alanı içerisinde Masa, Elektirik,  Çeşme, Belediyeye ait Yeme içme ve alıveriş için bir tesis var. İhtiyaçlarınızı buradan da alabilirsiniz. Mesire Alanının hemen yanıda Kamp alanı var. Ayrıca Titreyen Gölü’de gezip görebilirsiniz.

                                         8- Avlan Gölü                                     

Avlan Gölü, Elmalı ilçesinde yer alan karstik oluşumlu bir göldür.  Göl ve Çevresinde 157 çeşit Kuş türünün yaşadığı saptanmıştır. Göl içerisinde Ördek, Balıkçıl, Saz Ardıçlarını görebilirsiniz.  Orman içlerinde piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Doğa ile iç içe olduğundan dolay herhangi bir tesis bulunmuyor. Çeşme, Wc, Masa vs. Yok. Tüm İhtiyaçlarınızı giderken almanızı tavsiye diyoruz.

     9 – Antalya Hayvanat Bahçesi Piknik Alanı         

Hem Piknik yapıp Hem de Hayvanat Bahçesini gezebileceğiniz bir alan. Tam aile ile gidilebilinecek bir yedir. çocuklarınız oyun parkında oynarken sizlerde mangal yapıp dinlenebilirsiniz. Doğa ile iç içe, sakin, huzurlu bir alandır. Giriş Ücretlidir. Araç başı Ücret ödüyorsunuz. ayrıca, Hayvanat bahçesini de gezebilirsiniz. Alan içerisinde Çok sayıda masa, Çeşme, Wc ve büfe bulunuyor.

                                   10- Kocaçay Şelalesi                               

 

Kocaçay Şelalesi, Antalya ilinin Döşemealtı-Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla bilinmeyen bu doğa harikası yeri genellikle yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Kocaçay Şelalesi,  Yemyeşil ağaçların arasında, Muhteşem doğası eşliğinde sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. 7-8 metre yükseklikten bu şelale, Doğası ve sessizliği ile adeta cennetten bir köşedir.Piknik, Kamp, Yüzmek ve sessiz sakin ortamda kafa dinlemek için edilmektedir. Doğa ile iç içe olduğundan dolayı herhangi bir tesis bulunmuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.