Anasayfa / Doğal Güzellikler / Anzer Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Anzer Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Anzer Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Anzer Yaylası Hakkında;

Anzer Yaylası, Rize ilinin ikizdere  ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Aşağı Anzer (Çiçekli köy) ve Yukarı Anzer (Ballı köy) sınırlarındadır. Yayla Rize il merkezine yaklaşık olarak 80 km, İkizdere ilçe merkezine ise yaklaşık 35 km uzaklıktadır.

Anzer Yaylası, 2105 m yükseklikte rakımı bulunan ve harika doğasıyla insanları kendine hayran bırakan bir Karadeniz Yaylasıdır. Bu yayla Bakanlar Kurulu kararı ile 1991 yılında turizm bölgesi olarak ilan edilmiştir.

Bu yayla kendisine has bir bal olan Anzer balını bünyesinde saklamaktadır. Birçok hastalığa şifa olan bu bal için gelen turist sayısı da yadsınmayacak kadar çoktur. Bunun dışında yaylada birçok endemik bitki bulunmaktadır. Bal üretiminden dolayı Ballı köy ismi ile de anılmaktadır.

Anzer Yaylası Kamp Alanları Hakkında;

  • Yaylada  doğa tutkunlarının keşfettiği ücretsiz kamp Alanları bulunuyor.
  • Ücretsiz Tuvaletler bulunuyor
  • Çeşme Bulunuyor, Alışveriş için Market Bulunmuyor,
OKUMALISIN  Gaziantep Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Anzer Yaylasında Neler Yapılır;

Yaylada, trekking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları en çok tercih edilen ve ilgi duyulan etkinliklerin başında gelmektedir.

Anzer Yaylası Konaklama;

Anzer Yaylasında, bakkal, kasap, manav, fırın, kır kahvesi, lokantalar ve konaklamak içi çok sayıda pansiyon bulunmaktadır. Bu sebeple hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

Anzer Yaylası Nerede?

Anzer Yaylası, Rize ilinin ikizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Aşağı Anzer (Çiçekli köy) ve Yukarı Anzer (Ballı köy) sınırlarındadır. Yayla Rize il merkezine yaklaşık olarak 80 km, İkizdere ilçe merkezine ise yaklaşık 35 km uzaklıktadır.

Anzer Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi aracınız ya da toplu taşıma araçları ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelenler Rize’den İkizdere ilçesine oradan 4 kilometre kadar Dereköy’e geçiş sağlanarak yaylaya ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Rize merkezden kalkan servislerle İkizdere ilçesine ulaşmalıdırlar. Daha sonra İlçe merkezinden kalkan Anzer yaylasına ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir