Arada Endülüs Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı Fiyatı ve içeriği

Arada Endülüs Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı Fiyatı ve içeriği

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Arada Endülüs Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Yemek Çeşitleri ve 2021 Fiyatlar Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Arada Endülüs Cafe Nerede;

Arada Endülüs, İstanbul ilinin Karaköy semtinde bulunan Lübnan Mutfağı’nın seçme lezzetlerini ülkemizde tanıtan bir mekandır. Yöresel Lezzetleri, İlgi çeken dekor ve süslemeleri ve Kahvaltı sunumlarıyla görülmeye değer bir yerdir.  Arada Endülüs ve Arada Cafe olmak üzere iki adet yerleri bulunmaktadır. Her iki mekanda da de aynı kahvaltılıklar sunuluyor.

Arada Endülüs, Karaköy’de Tramvay hattının olduğu ana cadde üzerinde bulunan Tek katlı bir mekandır.

Arada Cafe ise, Galata’ya çıkan ara bir sokakta iki katlı bir mekandır. Aralarında 200 metre mesafe bulunuyor.

Arada Endülüsün En Dikkat çeken ve sosyal medyada adeta Fotoğraf Paylaşma yarışına gidildiği Dekoratif Osmanlı motifli Avize ve Abajurların olduğu bölümdür. Ayrıca Giriş kısmında bulunan çiçekler ve şadırvanı andıran süs havuzu gayet ilgi çekicidir.

Arada Endülüs’te Neler var Neler Yok;

Kahvaltı ve Yemek çeşitleri sunumları bulunuyor. Ayrıca Çay Kahve içmeye de gidebilirsiniz. Yöresel lezzetleri içeren menüsü olduğundan dolayı bazı kişiler için ilgi çekici olmayabiliyor. Ama ortamı ve ambiyansı konusunda gerçekten çok başarılılar. Arada Endülüs içerisinde Mescit, Çocuk oyun alanı bulunmuyor.Ayrıca Otopark hizmeti yok. Mekanda Hafta Sonları Canlı Müzik yapılıyor, Belirli bir ücret karşılığında. Masaların çok içice olduğu ve Hafta sonlarının Kalabalık olduğunu bilerek gidin. Biraz sıra bekleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Abana Hacıveli Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Arada Endülüs Kahvaltı  Fiyatları 2021

Kahvaltı için rezervasyon yapılmıyor, Bu yüzden özellikle Hafta Sonları biraz bekleyebilirsiniz. Tamamen yöresel Lezzetler ile hazırlanmış kahvaltı sunuluyor. Yöresel lezzetlerin başını Fette, Falafel, Zahter, Humus çekiyor. Ayrıca, börek ve ekmekler eşliğinde yine yöresel reçellerde bulunuyor. Zeytin, Peynir, küçük simitler bizim ağız tadımıza uygun.

0-10 Yaş arası Ücretsiz

Arada Endülüs Kahvaltı Fiyatı (Kişi Başı) 96TL

Arada Endülüs Yemek Çeşitleri ;

İçli Köfte, Beyrut Kıbbehsi, Beyrut Humus,Tavuk Muhammara,  Makarna Çeşitleri, Beyrut Kebabı, Hint Kebabı, Tavuk Şiş ,Karışık Kebap , Dürüm Çeşitleri , Pizza,  Çorba Çeşitleri, Pide Çeşitleri ve Meze Tabağı bulunuyor. Yemeklerin yanında salata da alabilirsiniz. Yemeği üstüne Tatlı olarak Brownie,  Cheesecake, Kruvasan ve San Sebastian Cheesecakeki mutlaka tatmalısınız.

Endülüs Ne Demektir?

Akılınıza geliyordur belki acaba bu isim nereden geliyor diye, Endülüs;  711-1492 yılları arasında İber Yarımadası’nda Müslümanlığın yaygın olduğu bölgeye verilmiş isimdir. Kelime Anlamı olarak Endülüs, “Vandallar’ın Ülkesi” anlamına geliyor.

Arada Endülüs Açılış – Kapanış Saatleri;

Arada Endülüs, Perşembe Günleri  08.30 -17.00, Diğer Günler ise 08.30 – 23.30 Saatleri arasında hizmet vermektedir.

OKUMALISIN  Manle Şelaleleri Nerede - Nasıl Gidilir?

Arada Endülüs İletişim ve Rezervasyon Bilgileri;

Arada Kafe Adres: Hacımimi mahallesi Lüleci Hendek Caddesi 23-A, Galata-Karaköy-Beyoğlu

Arada Endülüs Adres : Hacımimi, Kemeraltı Cd. 31/b, Beyoğlu-İstanbul

Tel: 0507 130 15 12

Arada Endülüs’e Nasıl Gidilir;

Arada Endülüs, İstanbul ilinin Karaköy semtinde bulunmaktadır. Konum olarak oldukça bilinen bir yerde olduğundan dolayı rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Karaköy, tramvay hattının olduğu ana cadde üzerinde bulunmaktadır.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Yakınında İspark ve özel otopark bulunuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.