Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Arap Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Arap Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arap Cami Nerede – Nasıl Gidilir? Beyoğlu Gezilecek Yerler? Konuları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Arap Cami Hakkında;

Arap Cami, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisindedir. Beyoğlu ilçesindeki Galata semtinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Azapkapı Mahallesi Tersane Caddesi, Galata Mahkemesi Sokağı’nda bulunmaktadır.

Bu cami San Paolo Kilisesi olarak inşa edilmiş uzun yıllar kilise olarak hizmet vermiştir. 1453 yıllında İstanbul’un fethinden sonra bu kiliseyi camiye dönüştürülmüştür. Bu cami fetihten sonra Galata Camisi olarak isimlendirmiştir. Cami 1492 yılında İspanya’dan göç ettirilen Endülüs Araplarının bu caminin çevresine yerleşmesiyle birlikte Arap Camii olarak anılmaya başlanmıştır. Bu cami İstanbul’da ilk ezan okunan cami olarak bilinir.

Caminin külahlı hayli yüksek kare biçimli kuleye sahiptir. Arap Cami; fetih öncesinden kalan İstanbul’un tek Gotik kilisesidir. 1731 yıllında Galata’da çıkan yangın sonucunda büyük bir zarar görmüştür. Cami Osmanlı hükümdarı 1. Mahmut’un Annesi Saliha Sultan tarafında onarılmıştır. 1868 yıllında yapılan onarımdan günümüze ulaşan şadırvan eklenmiştir.

Arap Cami Nerede?

Arap Cami, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisindedir. Beyoğlu ilçesindeki Galata semtinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Azapkapı Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Pamukçu Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Arap Cami Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 28T, 30D, 36CE, 46Ç, 66, 74A ve 99A otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Marmaray ve M2 hattına binerek gelebilirler.

Vapur ile gelmek isteyenler ise HALIÇ HATTI, KADIKÖY (ÇAYIRBAŞI) – KARAKÖY – EMINÖNÜ hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir