Arappınarı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Arappınarı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Arappınarı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

   Arappınarı Mesire Alanı Nerede?  

Arappınarı Mesire Alanı, İzmir ilinin Tire ilçe merkezine 5 km. uzaklıkta olan Arappınarı mesire yeri Tire ilçesinde yüksek bir tepe üzerindedir. Ailece birlikte keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin yandan piknik yapıp, bir yandan su kenarında serinlediği, doğasıyla güzel bir mesire alanıdır.

   Arappınarı Mesire Alanı Hakkında 

İzmir’de yaşayanlar Yaz ayında sıcaklardan bunalıp kendilerini Deniz, mesire yerleri ve göletleri için tercih ediliyor. Özellikle İzmirliler, ilçenin en serin yerlerine, mesire ve dinlence alanlarına akın ediyor.

Arappınarı Mesire alanının Yeri Tire ilçesini en tepe noktadan gören bir yerde olması, manzarasıyla da gidip görülmesi gereken bir yerdir. 25 bin metrekare alanda çiçek konularının içindeki oturma alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı ve çeşmeler bulunmaktadır. Belediye tarafından yapılan restorasyon sonucunda bir piknik alanında olabilecek her şey buraya yerleştirilmiştir. Masa, Mangallık wc, çeşme vs. her şey bulunuyor. Sizin yapmanız gereken evden piknik çantanızı hazırlayıp yola çıkmak. Muhteşem manzarası, Tertemiz doğasıyla sevdiklerinizle güzel vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

OKUMALISIN  Erciyes Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Bir rivayete göre, Evliye Çelebi bu güzel yer için: “Tanımlanmaktan uzak, görülmesi gereken bir yerdir. Babil’in asma bahçeleri gibi yerlerimiz vardır da bunları methetmekte dil yetersiz kalır, kalemler yetmez olur “demiştir.
Arappınarı Mesire Alanında tarihi bir mescit ve hemen altında yer alan ayazma ile kültürel bir mozaik oluşturmuş. Tarihi ve doğal güzelliğiyle mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir.

Arappınarı Mesire Alanı Giriş Ücreti 

Arappınarı Mesire Alanına Giriş ücretsizdir.

Arappınarı Mesire Alanı Ziyaret Saatleri

Pazartesi günleri hariç haftanın bütün günleri açıktır.

Saat 08.00-23.00 arasında Mesire alanını kullanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.