Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – ARTVİN

Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – ARTVİN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Köprünün Tarihi ve Mimarisi  hakkında bilgiler vereceğiz.

              Ortacalar Çifte Köprü Hakkında Bilgiler                  

Ortacalar Çifte Köprü, Artvin ilinin Arhavi ilçesi sınırları içerisinde Ortacalar Bucağına 2,5 km uzaklıkta olan Arılı ve Küçükköy yol ayrımında bulunmaktadır.

Köprülerin tahmini olarak 18.yüzyılda yapıldığı bilgisine ulaşılmaktadır. Bir başka kaynağa göre de 700 yıllık bir köprü olduğu söylenmektedir. Köprüler Küçükköy ve Arılı yol ayrımında birbirine dik olacak şekilde planlanmıştır. İki köprü de birbirine benzemektedir ve tek gözden oluşmaktadır. Yolları eğimli bir yapıya sahiptir. Taş köprüler grubunda yer almaktadır.

2003 yılında restorasyon sürecinden geçen köprü hem tarihi hem de bulunduğu konum itibariyle doğal güzellikleri ile birçok yerli yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

              Ortacalar Çifte Köprü’ye Nasıl Gidilir?              

Ortacalar Çifte Köprü, Artvin ilinin Arhavi ilçesi sınırları içerisinde Ortacalar Bucağına 2,5 km uzaklıkta olan Arılı ve Küçükköy yol ayrımında bulunmaktadır.

Ortacalar Çifte Köprülere toplu taşıma ile ulaşmak için öncelikle Artvin merkeze gelmeniz gerekmektedir. Buradan Arhavi ilçe minibüsleri ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Arhavi ilçe merkezinden araçla 15 dakikada kolayca ulaşabilirsiniz.

Buraya özellikle tur şirketlerinin düzenlemiş oldukları Karadeniz turları ile gelmenizi tavsiye ederim.

_____________________________________________________________________________________

Artvin Nerede?

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin Piknik Alanları

Artvin Tarihi

Artvin Kahvaltı Mekanları

Artvin Gezi Rehberi

Ardanuç Gezilecek Yerler

Arhavi Gezilecek Yerler

Borçka Gezilecek Yerler

Hopa Gezilecek Yerler

Kemalpaşa Gezilecek Yerler

Murgul Gezilecek Yerler

Şavşat Gezilecek Yerler

Yusufeli Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.