Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir Arnavutluk Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Arnavutluk Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Arnavutluk Büyükelçiliği’nin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Arnavutluk’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

 Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri  

Pazartesi-Perşembe Saat: 09.00-17.30 Cuma: 09.00 – 15.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

  Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri  

Adres: Ebu Ziya Tevfik Sokak No: 17 Çankaya-Ankara

Tel: +90 (312) 441 61 03

  Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?  

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Çankaya Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Arnavutluk Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Ebu Ziya Tevfik Sokak ilerleyiniz. Arnavutluk Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Ebu Ziya Tevfik Sokak ilerleyiniz. Arnavutluk Büyükelçiliği oradadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla da gidebilirsiniz. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında yol Atakule olarak bilinen alışveriş merkezi önünde bir kavşak sizi bekliyor.  Bu kavşağı geçtikten 100 metre sonra Büyükelçilik binası sol tarafta kalıyor.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Ebu Ziya Tevfik Sokak ilerleyiniz. Arnavutluk Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra,  Buradan Kalkan 116135-185-188-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında inip sonra yolun karşısına geçerek Aziz Sancar Caddesine ilerleyiniz. İspanya Büyükelçiliği oradadır. Kızılay semtinden Dolmuş ile gitmek isterseniz, Turan Güneş Bulvarına giden dolmuşlara binerek gidebilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.