Arpaz Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Arpaz Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arpaz Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Kalenin Tarihi ve Mimarisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                    Arpaz Kalesi Nerede?                           

Kale, Aydın ilinin Nazilli ilçesine bağlı Esen köy yakınların da bulunur. Kale, 18-19. Yüzyıllarda Arpaz beyliği tarafından, Savunma, Gözetleme ve Korunma amacıyla yapılmıştır.

Bu Yapıya Arpaz Kalesi ya da Arpaz Kulesi de denmektedir. Görüntü itibariyle bir kuleyi andırması, buranın geçmiş yıllarda da kule olarak kullanılmasından dolayı bu şekilde hitap ediliyor.

Kalenin üst katında oturma yerleri, dolaplar ve ocak bulunmakta, girişin altında ise zindan yeri olarak kullanılan bir alan bulunmaktadır.

Arpaz bey konağıyla karşı karşıya olmasından dolayı hem konağı hem de kaleyi aynı anda gezmek için gelebilirsiniz.

 

                          Arpaz Kalesine Nasıl Gidilir?                   

Aydın ilinden otobüsle gelmek isterseniz, ilçe otogarından kalkan Nazilli ilçe minibüsüne binerek, Nazilli ilçesine gitmelisiniz, Daha sonra ilçe otogarından günün belirli saatlerinde kalkan köy dolmuşlarına binerek Esen köye gitmelisiniz. Kale köy merkezindedir.

Kendi aracıyla gitmek isteyenler, Aydın il merkezinden Nazilli tabelasına saparak nazilli ilçesine doğru gitmelisiniz, 2 seçenek çıkar karşınıza birincisi nazilliye gelmeden Sultanhisar tabelasından sonra sağa dönerek, Yenipazar üzerinden gitmek, ikinci alternatif ise nazilli ilçe merkezine girdikten sonra Esen köy Tabelasını takip etmek.

Aydın – Nazilli arası 46 km 1 saat sürmektedir.

Nazilli- Esen köy arası 13 km 10 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.