Anasayfa / Artvin / Artvin Atatürk Heykeli Nerede – Nasıl Gidilir?

Artvin Atatürk Heykeli Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Artvin Atatürk Heykeli Nerede – Nasıl Gidilir? – Artvin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Artvin Atatürk Heykeli Hakkında;

Artvin ilinin Atatepe mevkiinde Sıtkı Kahvecioğlu Vakfınca yaptırılan bu Heykel Ülkemizin ve Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli olma özelliğini taşımaktadır. Heykelin yapımında 40 ton çelik ve 10 ton bakır ve 10 ton farklı materyaller kullanılmıştır.19 Mayıs 2012’de törenle açılışı yapılan Atatürk Heykeli, 22 metre yüksekliğinde ve 55 Ton ağırlığındadır.

Atatürk‘ün Büyük Taarruz Zaferi öncesinde Afyon Kocatepe’deki bir duruşunu simgelemektedir. Heykelin yanında ayrıca, 216 metre yüksekliğinde Türk Bayrağı dalgalanmaktadır.

Atatürk Heykeli Artvin Belediyesine Ait Atatepe Sosyal tesisinin üstüne yapılmıştır, bu sayede yüksekliği daha da artmış ve Tüm Artvin’den görünür hale gelmiştir. Bu sosyal Tesiste, restoran, kafeterya, mescit ve tuvalet bulunmaktadır. Aracınızla sosyal tesisin önüne park edebilirsiniz.

Artvin Atatürk Heykeli’ne Nasıl Gidilir;

Artvin ilinin Atatepe mevkiinde bulunan heykele Artvin şehir merkezinden Halitpaşa Caminin yanından giden Yurttaş Saraç caddesi ve devamında Yusufeli Caddeleri takip edilerek ulaşabilirsiniz. Araçlar için otopark bulunuyor. Navigasyon ile gitmek isterseniz altta bulunan harita yardımıyla ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Galata Mevlevihanesi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir