Artvin Mençuna Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Artvin Mençuna Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Artvin Mençuna Şelalesi Nerede-Nasıl Gidilir? – Artvin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Artvin Mençuna Şelalesi Nerede;

Mençuna Şelalesi Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunuyor. Karadeniz’in yemyeşil doğası içerisinde siyah taşlıkların üzerinden akan bembeyaz ve tertemiz suyu ile görenleri adeta büyülemektedir.

Artvin Mençuna Şelalesi Hakkında;

Doğası ile bizleri her zaman kendine hayran bırakan Karadeniz bölgesi, Bizlere muhteşem bir doğa mirası daha sunmaktadır. Zorlu bir yolculuk sonrasında karşınıza çıkan bu muhteşem güzellik sizleri şelaleye giderken geçtiniz zorlu parkurları anında unutturuyor. Mençuna Şelalesi, 100 metre yükseklikten akan suyunun taşlara çarparak beyaz bir görüntü sunması farklı bir haz veriyor bizlere.. Şelale’den dökülen sular 200 metrelik bir yolculuktan sonra Kamilet deresine akıp gidiyor.

Arhavi ilçesinin en çok ziyaret edilen yerleri arasında üst sıralarda bulunuyor desek yanlış olmaz. Şelaleye gitmek için zorlu bir parkur var önünüzde ama ortalama.30 dakikalık bir patika yoldan yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ayakkabı seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Mençuna Şelalesine ne zaman gitmeliyiz derseniz, kar sularının eridiği Nisan ve Mayıs aylarında daha bir güzeldir. Daha gür bir şekilde aktığından size bu aylarda gitmenizi tavsiye ederiz. Şelalenin yakınında bir tane restoran bulunuyor, ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Mençuna şelalesine geldiğinizde tarihi Asma Köprüyü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Artvin’in iki yakasını birbirine bağlayan ve ahşaptan yapılan bu köprü üzerinde muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde güzel fotoğraf kareleri yakalayabiliriz. Fotoğraf çekmeyi severler için uygun bir yerdir.

Artvin Mençuna Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Artvin ilinin Arhavi ilçesinde bulunan bu şelale Arhavi’den 15 km uzaklıktadır; Mençuna şelalesine,

OKUMALISIN  Poyrazköy Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Rize tarafından gelecekler, Arhavi ilçesine girmeden Ortacalar levhasını takip ederek sağa doğru dönmeniz gerekiyor. Mençuna Şelalesi levhalarını da takip ettiğinizde e Çifte Kemer köprülerine kadar ilerleyiniz, daha Sonra köprüyü geçtiğinizde Mençuna Şelalesi tabelası çıkıyor, bu tabeladan sağa dönmeniz gerekiyor. Ardından dereyi sağınıza alarak devam edin, çay alım yeri ve Mençuna Restaurant’in olduğu yere geldiğinizde artık aracınızı bırakıp yürüme zamanı gelmiş oluyor.  Patika yolu takip ederek 15-20 dakikalık bir yürüyüşle Mençuna Şelalesi’ne ulaşacaksınız.

Artvin Hopa tarafından gelenler ise; Arhavi şehir merkezine girerek beton köprüyü geçtikten sonra sola Ortacalar tarafını doğru gidip Mençuna Şelalesi tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.