Asaf Bey Aile Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Heybeliada

Asaf Bey Aile Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Heybeliada

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Asaf Bey Aile Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri ve Mangal Yapılır mı? Yemek Götürmek Serbest mi? Semaver Kiralanıyor mu?  Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Asaf Bey Aile Plajı Nerede?                        

Plaj, İstanbul ili Adalar ilçesi içerisinde bulunan Heybeliada olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Aileniz ile birlikte gelebileceğiniz bir plajdır. Burası Hem Denize girip serinleyeceğiniz bir yer hem de Piknik yapabileceğiniz bir yer.

Genelde Giriş Ücretli plajlara dışarıdan getirmek biraz sorun yaratır, ama burada öyle bir sorun yok. Mangal – piknik yapmak için plajın üst kısmında yer var. Burada yemek yapıp yiyebilirsiniz.(Ücret Karşılığında) Dışarıdan yemek getirmezseniz sorun değil, içeride büfe bulunuyor. İhtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Asaj Bey Plajı’nın Sahilinden bahsedecek olursak, Büyük – Uzun ve İnce kumlu olması çocuklu aileler için oldukça uygundur. Tek dezavantaj çabuk derinleşmesidir. Çocuklu aileler bu konuda biraz dikkat etmesi gerekiyor.

Mangal Yapmak Serbest mi?

Mangal Kiralayıp yapabilirsiniz.

Yemek Götürmek Serbest mi?

Evet, Serbesttir.

Piknik Yapmak Ücretli Mi?

Hayır Ücret alınmıyor. Semaver Kiralayabilirsiniz.

                Asaf Bey Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı                   

Hafta içi …….. 150 TL

Hafta sonu ….. 200 TL

0-6 yaş arası ÜCRETSİZDİR.

Mangal Kiralama….. 200 TL (Malzemeyi siz getiriyorsunuz.)

Semaver Kiralama ….150 TL

NOT: Fiyatlar 2023 yılı Haziran ayı itibariyle geçerlidir. Yıl içerisinde değişiklik olabilir.

                    Asaf Bey Plajı’na Nasıl Gidilir?                    

Plaj, İstanbul ili Adalar ilçesi içerisinde bulunan Heybeliada olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Heybeliada’ya geldikten sonra sizleri Ücretsiz tekneler ile plaja götürüyorlar.

                     Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?                            

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu Denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Heybeliada’ya Eminönü’nden Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Heybeliada’ya Kadıköy’den Nasıl Gidilir?

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Heybeliada’ya Bostancı’dan Nasıl Gidilir?

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Heybeliada’ya Kartal’dan Nasıl Gidilir?

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Elif karakaş dedi ki:

    Gitmeyin rezil olursunuz herkesi doldurmuşlar ucuz diye hizmet sıfır iade istediğinizde de paranızı gasp ediyorlar mafya tipliler bilginiz olsun