Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Asaf Bey Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Heybeliada / İstanbul

Asaf Bey Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Heybeliada / İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Asaf Bey Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Asaf Bey Plajı Nerede?                        

Asaf Bey Plajı, İstanbul ili Adalar ilçesi içerisinde bulunan Heybeliada olarak bilinen yerde bulunmaktadır.

                  Asaf Bey Plajı Hakkında Bilgiler               

Asaf Bey Plajı, Aileniz ile birlikte gelebileceğiniz bir plajdır. Burası Hem Denize girip serinleyeceğiniz bir yer hem de Piknik yapabileceğiniz bir yer. Genelde Giriş Ücretli plajlara dışarıdan getirmek biraz sorun yaratır, ama burada öyle bir sorun yok. Mangal – piknik yapmak için plajın üst kısmında yer var. Burada yemek yapıp yiyebilirsiniz. Dışarıdan yemek getirmezseniz sorun değil, içeride büfe bulunuyor. İhtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Asaj Bey Plajı’nın Sahilinden bahsedecek olursak, Büyük – Uzun ve İnce kumlu olması çocuklu aileler için oldukça uygundur. Tek dezavantaj çabuk derinleşmesidir. Çocuklu aileler bu konuda biraz dikkat etmesi gerekiyor.

                Asaf Bey Plajı Giriş Ücreti 2021                     

Hafta içi 40 TL

OKUMALISIN  Aktaş Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Hafta sonu 60 TL

Perşembe Günü Halk Günü 30 TL

0-7 yaş arası ÜCRETSİZDİR.

                    Asaf Bey Plajı’na Nasıl Gidilir?                    

Asaf Bey Plajı, İstanbul ili Adalar ilçesi içerisinde bulunan Heybeliada olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Heybeliada’dan tekneler ile sizleri götürüyorlar.

                     Heybeliada Nasıl Gidilir?                            

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Eminönü’nden Gidecekler

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

OKUMALISIN  İstanbul Menekşe Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Gidecekler

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Bostancı’dan Gidecekler

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Kartal’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Bakırköy’den Gidecekler

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Yalova’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avcılar’dan Gidecekler

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir