Aslanbey Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Kahramanmaraş

Aslanbey Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Kahramanmaraş

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aslanbey Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Aslanbey Mesire Alanı Nerede?                       

Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Milli Mücadele dönemi kahramanlarından Aslanbey ismi verilen bu yer, Maraş ilinin En Büyük Mesire Alanıdır.  Şehrin gürültüsünden uzak, Serin ve dinlendirici bu yer, Yöre Halkı tarafından Dinlenme ve Piknik Alanı olarak tercih edilmektedir.

                    Mesire Alanı Hakkında Bilgiler                      

2013 yılında kapılarını halka açan bu yer, Bölgenin En Büyük Mesire Alanı olarak bilinmektedir. 550 dönümlük bir arazi içerisinde Çam Ağaçları arasında geniş bir Ormanlık Alanı kaplamaktadır. Mesire Alanı içerisinde;

Çocuk Oyun Alanları, Piknik Alanları, Halat Köprü, Yürüyüş Parkuru, Kır Kahvesi, Kamalyeler, Gölet, Sağlıklı Yaşam Alanı ve Piknik alanı bulunuyor.

Çocuklu aileler için oldukça güzel bir yerdir.  Sizler Çam ağaçları arasında dinlenirken, çocuklarınız oyun parklarında oynayacak, Büyük kaydıraklardan kayacak,  Mini Hayvanat bahçesinde Midilli ile tur atma fırsatı bulacaktır.

Not: Ateş yakmak – Mangal Yapmak Yasaktır.

                Aslanbey Mesire Alanı Giriş Ücreti             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Aslanbey Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?           

Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. İster toplu taşıma isterseniz de şahsi aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aslanbey Mesire Alanı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

B-32 Hat No’lu – Hacımustafa – Kahramanmaraş  Üniversitesi.

H-16 – Hat No’lu – Kültür Park – Üngüt,

H23 – Hat No’lu – Güneşevler – Binevler,

H34 – Hat No’lu – Sanayi – Kahramanmaraş  Üniversitesi.

H7 – Hat No’lu – Sanayi – Binevler,

H17 – Hat No’lu – Güneşevler – Kahramanmaraş  Üniversitesi arası hizmet veren B-32 hat No’lu otobüs hattına binip  Mesire Alanı durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.