Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Asmasu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Asmasu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Asmasu Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? Trabzon Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Asmasu Şelalesi

Asmasu Şelalesi Trabzon ilinin Araklı ilçesi sınırları içerisinde ter almaktadır. Araklı İlçesinde Aytaş köyünde bulunuyor. Bu şelaleler Aytaş Mahallesinin Kuzey’inde ve Güney’inde yer almaktadır.

Aytaş Mahallesinde bulunan 3 Büyük şelalenin benzeri bulunmamaktadır. Trabzon bölgesinde başka İlçelerde bu özellikte şelalelere rastlamanız pek mümkün değildir. Bu 3 Büyük Şelâlenin 2’si aynı akarsu üzerinde yer almaktadır. Asmasu Şelalesi Türkiye’nin en yüksek Avrupa’nın ise 3 en yüksek şelalesi olarak bilinmektedir.

Bulunduğu konum itibariyle doğal güzelliğini halen korumaktadır. Etrafında herhangi bir yerleşim bulunmamaktadır. Buraya gelirken fotoğraf makinalarınızı kesinlikle yanınızda getirmenizi tavsiye ederim. Kartpostallık görüntüler elde edebilme şansına sahipsiniz. Bu güzellikler turizmin canlanmasına katkı sağlamaktadır.

Asmasu Şelalesi Nerede?

Asmasu Şelalesi Trabzon ilinin Araklı ilçesi sınırları içerisinde ter almaktadır. Araklı İlçesinde Aytaş köyünde bulunuyor. Bu şelaleler Aytaş Mahallesinin Kuzey’inde ve Güney’inde yer almaktadır.

Asmasu Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Asmasu Şelalesi’ne ulaşmak için hususi aracınızla gelmeniz gerekmektedir. Bunun dışında özellikle bölgeye tur düzenleyen şirketlerle gemeniz mümkündür. Bu şekide gelmek sizin için daha mantıklı olacaktır.

OKUMALISIN  Diyarbakır Surları ve Kalesi I Diyarbakır Gezi Rehberi

Hususi aracınızla Asmasu Şelalesi’ne gelmek için Araklı Karadere Bayburt yolu güzergâhı kullanmanız gerekmektedir. Araklı Kayaiçi Çatak mevkiinden yol ayrımında girerek 2.2 km stabilize yoldan sonra şelaleye ulaşım sağlıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir