Aspat Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla

Aspat Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum Gezilecek Yerler – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aspat Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                           Aspat Koyu Plajı Nerede?                      

Aspat Koyu Plajı, Muğla ilinin Bodrum ilçesi Akyarlar mevkisinde bulunan bodrumun ilçesinin doğa ile iç içe, ter temiz koylarından bir tanesidir.

                Aspat Koyu Plajı Hakkında Bilgiler              

Aspat koyu, 1. Derece sit alanı olmasından dolayı doğal güzelliğini koruyabilmiş, cennetten bir yerdir adeta. Denizin rengi ve temizliği ile ilgili birkaç cümle yazmakta fayda var. Mavinin en güzel tonlarından birisine sahip oldukça temiz ve berrak bir denizi bulunuyor. Su altında dalış yapmak isterseniz deniz canlılarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Aspat Koyunun plajı çakıl kum karışımıdır. Özellikle çocuklu aileler deniz ayakkabısını sizlere tavsiye ediyoruz. Denizinden bahsedersek, suyu biraz serindir, havaların tam ısınmasını bekleyebilirsiniz. Deniz seviyesi için de yavaşça derinleştiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için son derece rahattır. Ama yine de çocuklarımıza dikkat etmekte fayda var.

Aspat Koyundan bahsedersek, içerisinde bir işletme bulunuyor. Giriş ücreti ödeyerek girdiğiniz koyda, işletme tarafından içecekli-yemekli-şezlong-şemsiye dahil fiyatlarıyla alternatifler sunmaktadır.

Girişler de ücretli olduğu için fazla kalabalık olmuyor. Sessiz, sakin bir yer arayanlar için gayet ideal bir yerdir. Yaz sezonunda ve bayramlarda bile rahat rahat denize girebilirsiniz.

Aspat Koyuna Geldiğinizde Gezilebilecek Yerler   

                            Aspat Dağı                                              

Akyarlar mahallesinin içinde bulunan Dağ bölgenin en yüksek noktasıdır. Muhteşem manzarası bulunan bu yerde fotoğraf çekmek için uygun bir yerdir. Dağın tepesinden bakıldığında Yunan adalarını da görebiliyorsunuz.

                                    Çıfıt Kalesi (Strobilos)                          

Bodrum’un en eski tarihi buluntularından biri olan Termera Antik Kenti de Aspat Kale’sinin ana şehri olarak biliniyor. Aspat (Çıfıt) Kalesi Aspat tepesinde bulunmaktadır. Ancak konik tepenin üstünde bulunan kalıntılara ulaşmak oldukça zor. Bilim adamları Kale bölgesinde M.Ö. 7. Yy yerleşim izleri bulmuş. Bölgenin kesinlikle görülmesi gereken değerlerinden biridir.

           Bodrum Aspat Koyu’na Nasıl Gidilir?     

Bodrum-Akyarlar mevkiinde bulunmaktadır.

Akyarlara gelebilmek için öncelikle Muğla ilinin Bodrum ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Bodrum’a ülkemizin her bölgesinden hava yolu veya kara yolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bodrum ilçe merkezinden Turgutreis’e giderken tabelaları izleyerek sola dönüp devam ederek ulaşabilirsiniz.

Bodrum Otogarı’ndan Akyarlar minibüsleriyle yaklaşık 20 km mesafedeki beldeye ulaşım mümkün. Şehir içi toplu taşıma seçeneklerinin sürekli ve düzenli olarak bulunuyor.

Araç ile gelmek isteyenler Bodrum – Karaincir güzergâhını kullanarak sahil boyunca devam ederek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Dolmuşla gidecekseniz, Bodrum İlçe otogarından hareket eden Akyarlar dolmuşuna binebilirsiniz.

Akyarlara havayolu ile gelmeyi tercih ederseniz, Bodrum Milas Havalimanı en yakın yerdir. Havaalanından Bodrum’a hareket eden araçlarla ilçe merkezine gelip buradan Akyarlara geçebilirsiniz. Bodrum Milas Havalimanı’ndan ise ulaşımın yaklaşık 1 saat sürmektedir.

  • Milas-Bodrum Havalimanı’na 58 km uzaklıktadır.
  • Bodrum’a 21 km, Turgutreis’e 8 km,
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat)
  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat) uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.