Assos Behramkale Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale Gezilecek Yerler?

Assos Behramkale Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Assos Behramkale Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                               Assos Hakkında;                                    

Assos, Çanakkale ilinde yer almaktadır. Çanakkale’nin 87 km güneyindeki Ayvacık ilçesinde küçük bir köydür. Antik çağdan beri önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Bu bölgede bulunan Assos Antik Kenti‘nin 4 km uzunluğundaki surları içerisinde bulunan köyün en yüksek yerinde, Athena Tapınağı yer alıyor. Assos kenti, denizden yaklaşık 238 m. yüksekliğindeki andezit bir kayalık üzerine kurulmuştur.

Bu bölgenin kuzeyinde ve güneyinde birçok koy bulunmaktadır. Tarihe ilgi duyanlar, antik yerleri keşfetmeyi sevenler için Assos ve çevresinde gezilecek birçok yer var. Hem tarihi hem de doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu Assos hem güzel bir tatil yapmak için hem de kafanızı dinlemek için bulunmaz yerler arasındadır. Özellikle gece hayatının olmaması kafa dinlemek ve huzur dolu bir tatil yapmak isteyen balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Assos bölgesindeki Plajların bulunduğu yerlerde genel anlamda konaklama tesissi mevcuttur. Bu nedenle rahat şekilde tatil yapmak için uygun bir bölgedir.

OKUMALISIN  Saitabat Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

                                      Asos Behramkale                             

Behramkale, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan bir Antik Kenttir. Antik Çağda Troas diye adlandırılan bölgenin güney ucunda volkanik bir tepenin zirvesi ve yamaçlarında, Midilli adasının karşısında bulunan Antik bir bölgedir.

                                    Assos Nerede                          

Assos, Çanakkale‘de yer almaktadır. Çanakkale’nin 87 km güneyindeki Ayvacık ilçesinde küçük bir köydür. Antik çağdan beri önemli bir yerleşim yeri olmuştur.

                               Assos’a Nasıl Gidilir?                   

Assos’a hususi aracınızla, toplu taşıma ile veya hava yolu ile gelebilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar öncelikle Çanakkale merkeze gelmelidir. Sonrasında Çanakkale’den 45 dakika süren Ayvacık’ta inerek buradan 17 km uzaklıktaki Assos’a ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Dönenler Mevlevihanesi (Dönenler Camisi) Nerede – Nasıl Gidilir?

Assos’a havayolu ile gelmek isteyenler için en yakın havalimanı 60 km uzaklıkta bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanıdır. Buradan Edremit, Burhaniye, Ayvalık araçlarına binip oradan şehir merkezine aktarma yapabilir, buradan Assos’a gidebilirsiniz. Edremit-Assos arasında sefer düzenleyen minibüsler bulunmaktadır. Bunun dışında 90 km uzaklıktaki Çanakkale Havalimanı’ndan Çanakkale şehir merkezine taksi, araç kiralama, otobüsler ve özel servisler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Hususi aracıyla gelmek isteyenler öncelikle Çanakkale şehir merkezine ulaşmalıdır. Bazı iller ile Assos arasındaki mesafe;

  • Balıkesir Assos arası 150 km
  • İstanbul Assos arası 540 km
  • İzmir Assos arası 260 km
  • Bursa Assos arası 300 km
  • Çanakkale Assos arası 93 km
  • Ankara Assos arası 695 km
  • Kocaeli Assos arası 445 km
  • Samsun Assos arası 1060 km
  • Antalya Assos arası 660 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.