Atatürk Anı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Atatürk Anı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Atatürk Anı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Atatürk Anı Evi Müzesi Hikayesi;        

Mustafa Kemal Atatürk, 1933 yılında Gaziantep iline gitmiştir. Bunun anısına Dönemin Valisi Lütfi Bey ve Belediye Başkanı Hamdi Kutlar’ın vermiş olduğu teklif il meclisinin onayı ile  Mustafa Kemal Atatürk  tarihi “Bey Mahallesi” nüfusuna kayıt edilmiştir.

Nüfusa kayıt edilmesi ile Gazianteplilerin fahri hemşehrisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anılarını yaşatmak üzere Bey Mahallesi’nde bulunan Konukoğlu ailesine ait geleneksel Antep Evi 2013 yılında müze olarak açılmıştır.

                        Atatürk Anı Evi Müzesi                  

Konukoğlu Ailesi tarafından verilen 2 katlı tarihi antep evinde  Atatürk’ün Ziyaret sırasında kullandığı eşyalar, Eserler sergilenmektedir. Müzenin ilk katında Atatürk’ün Antep’e geldiği dönemde kullanmış olduğu karyola, geleneksel Antep kilimi, paşa mangalı, işlemeli gömlek, sedir gibi eşyalar teşhir ediliyor. Müzenin üst katında ise Atatürk Araştırma Kitaplığı yer alıyor. Müzenin avlusunda, Atatürk’ün nüfus kaydını gösteren nüfus cüzdanı örneğiyle , Gaziantep şehrine 8 şubat 1921 yılında verilen Gazilik Madalyası sergilenmektedir.

OKUMALISIN  Afyonkarahisar Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

             Atatürk Anı Evi Müzesi Giriş Ücreti;        

Tam Ücret : 5 TL

0-18 YAŞ ve Öğrenci Kimlik Kartı Gösterenler Ücretsiz girebilir.

Şehit, Gazi Yakınları, Öğretmenler, 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Ücretsizdir.

         Atatürk Anı Evi Müzesi Ziyaret Saatleri;     

Müze Haftanın 7 günü açıktır.

                   Atatürk Anı Evi Müzesi Nerede;            

Atatürk Anı Müzesi, Gaziantep ili Şahinbey ilçe sınırlarında bulunuyor. Oyun ve Oyuncak Müzesinin hemen yakınındadır.

          Atatürk Anı Evi Müzesi İletişim Bilgileri;    

Adres: Ali Özalgan Sokak No:4, Şahinbey – Gaziantep

Tel: 0342 211 12 00

         Atatürk Anı Evi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?     

Atatürk Anı Evi Şehir Merkezine oldukça yakın olan bu müzeye gitmek için, Gaziantep iline gelmeniz yeterli olacaktır. Çarşı merkezine yakın olduğundan dolayı yürüyerek gidebilirsiniz. Oyun ve Oyuncak Müzesini bilenler bu yere yakın bir konumdadır.

OKUMALISIN  Siirt Delikli Taş - Rasıl Hacar Nerede-Nasıl Gidilir?

Aracınız ile Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, Sizler için alt kısıma harita yerleştiriyoruz, haritayı kullanarak rahatça gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.