Atatürk Orman Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Bolu 2024

Atatürk Orman Parkı  Nerede – Nasıl Gidilir – Bolu 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bolu Atatürk Orman Parkı – Mangal & Piknik İmkanları  Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Atatürk Orman Parkı            

Atatürk Orman Parkı Bolu ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Aşağısoku Mahallesinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık 2 km mesafededir. Yürüyerek çok rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Orman Parkı özellikle de çocuklar için güzel bir dinlence ve eğlence alanıdır.  Bu sebeple çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Park içesinde, doğa sporları için uygun alanlar da mevcuttur. Piknik ve spor için bolunun güzide bir parkı diyebilirim. Temizlik konusunda da güzel. Sabah koşuları için 1km koşu ve yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Ayrıca bisiklet parkuru da mevcuttur. Voleybol, basketbol ve tenis oynamak isteyenlerin de uğrak yeridir.

İçinde sayısız sokak hayvanları için mama kumbarası ve yuvası var. Mamaları ve suları hep dolu oluyor. Ayrıca yöresel lezzetlerin satıldığı dükkanlardan oluşan küçük bir pazar alanı mevcuttur. Yazları bisiklet kiralaması yapan belediyeye ait bir yeri de var. Kimliğinizi bırakarak saat sınırlaması olmadan parkta bisiklet sürebilirsiniz.

             Atatürk Orman Parkı Nerede?               

Orman Parkı Bolu ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Aşağısoku Mahallesinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık 2 km mesafededir. Yürüyerek çok rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

               Atatürk Orman Parkı Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler bolu merkezden 1,5,14 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.