Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Afyon

Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Afyon

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Mangal ve Piknik  Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı            

Atatürk Ormanı Mesire Alanı Afyon ilinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Erkmen Bölgesinde Hasan Karaağaç Mahallesi sınırları içerisindedir.

Atatürk Ormanı  Mesire Alanı; üç kademeli şelalesi, üç ayrı havuzu, fıskiyeleri, pergoleleri, piknik masaları, mescidi, tuvaletleri ve gece aydınlatmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca gece saat 11.00 den sonra aydınlatma kapatılıyor. Geç saatlere kadar kalmak isteyenler aydınlatma durumunu göz önünde bulundurmalıdırlar.

Mesire Alanı yaklaşık olarak 120 bin metrekare alana sahiptir.  Ailecek piknik yapacağınız muazzam bir yerdir. Bu piknik alanı 3 katlı bir yapıdadır. Her katta 7-8 masa mevcuttur. Toplamda 24-25 masa vardır. Aracınızı hemen yanınıza park edip mangalı yakabilirsiniz. Bu özelliği bakımından oldukça yoğun şekilde tercih edilmektedir. Piknik alanında kamelyalar arasındaki mesafe yeterli konumdadır.

OKUMALISIN  Adana Büyük Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir - Adana Gezilecek Yerler

Çok sessiz ailecek gitmek için ideal kalabalığı sevmeyenlere tavsiye ederim. Manzarası da gayet güzel. Afyonkarahisar ‘ın en sakin ve en tenha mesire alanı. Yalnız her katta tuvalet yok tuvalet için 300 MT rampa inip çıkmak gerekiyor. Kalabalık olması sebebiyle Hafta sonları erken gelmekte fayda var. Ya da hafta içi gelmeyi tercih edebilirsiniz.

    Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı Nerede?    

Atatürk Ormanı  Mesire Alanı Afyon ilinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Erkmen Bölgesinde Hasan Karaağaç Mahallesi sınırları içerisindedir.

      Atatürk Ormanı Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?      

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gitmek isteyenler konum bilgisi kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Afyon merkeze yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.