Atatürk Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Atatürk Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Atatürk Parkı Nerede-Nasıl Gidilir? – Samsun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Atatürk Parkı

Atatürk Parkı, Samsun ilinin İlkadım ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlkadım ilçesinde bulunan Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindedir. Merkeze çok yakın konumdadır.

Atatürk Parkı şehrin en ünlü ve en eski parklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Önceki dönemlerinde mezarlık olarak kullanılan park alanı 1924 yılında park haline getirilmiştir. Manolya ağaçlarının ve palmiyelerin çevrelediği, süs havuzlarının ve çiçeklerin süslediği bu park şahir yaşantısından sıyrılıp nefes almak isteyenler için önemli bir yere sahiptir.

Samsun’un simgesi olan Onur Anıtı Atatürk Parkı içerisinde yer alıyor. Heykel yapılmadan önce de var olan Samsun Atatürk Parkı, heykelin yapılmasının ardından daha önemli bir konuma gelmiştir. Kente gelen turistlerin ise ilk ziyaret ettikleri ve mutlaka anıt ile fotoğraf aldıkları nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Onur Anıtı

Onur Anıtı (Samsun Atatürk Anıtı) şehrin simgesi konumundadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı noktaya dikilen anıt Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılan bu anı simgelemek amaçlı inşa edilmiştir. Anıt bronzdan yapılmıştır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Barosu, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsunspor gibi şehrin bazı kuruluşlarının amblemlerinde Onur Anıtı yer almaktadır.

OKUMALISIN  İzmir’in En İyi 10 Kahvaltı Mekânı 2021 - İzmir Kahvaltı Mekanları

Atatürk Parkı Nerede?

Atatürk Parkı Samsun ilinin İlkadım ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlkadım ilçesinde bulunan Kale Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindedir. Merkeze çok yakın konumdadır.

Atatürk Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelenler 100. Yıl Blv. ve 19 Mayıs Blv. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Şehir içinde yürüyüş mesafesindedir. Toplu taşıma ile gelenler şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.