Avanos Sallanan Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Dilek Tutma – Kilit Asma?

Avanos Sallanan Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Dilek Tutma – Kilit Asma?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Avanos Sallanan Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Kilit Asman Dilek Dileme? hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Avanos Sallanan Köprü Hakkında;        

Avanos Sallanan Köprü, Nevşehir ilinin Avanos ilçe sınırlarında bulunuyor. 1973 yılında yapılan bu Köprü 180 metre uzunluğunda 2.30 metre eninde Demir ayaklı yürüme yerleri  Tahtadan olacak şekilde yapılmıştır. Araç geçişinin yasak olduğu sadece Yayaların Kızılırmak üstünden karşıya geçmesi için yapılmıştır. Asman Köprü, Türkiye’nin En Uzun 2. Büyük Asma Köprüsü olarak bilinmektedir.

Avanos Sallanan Köprüsüne Kilit Asarak Dilek Dileme…

Sallanan Asma Köprünün yürünen yerinin yan kısımlarına yeni nesil gençler tarafından yapılan bu olay aslında bir çok ülkede emsallerini görmekteyiz. Genel olarak Dilek tutup Hatıra amaçlı yapılmaktadır. Sallanan Köprü’de yapılan olay, Dilek Tutulup Kilit asılıyor ve  Anahtarı Nehire atılıyor. Bazıları ise Bir daha gelişlerinde bir anı olarak kilit orada mı değil mi diye kontrol ediyor ve o günlerini anıyorlar

OKUMALISIN  Trabzon Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Avanos Sallanan Köprü Çevresinde Neler Yapılır?  

Sallanan Köprü, Avanos’ta bir simge haline gelmiş durumdadır. Buraya gelip yürümek, Köprü üstünde Fotoğraf çektirmek, Nehir Üstünde Bot Turlarına katılmak yapılacak bir kaç etkinlikten biridir. Sallanan Asma Köprünün her iki ayağında bir çok kafeterya ve yemek yeme yerleri bulunuyor. Çay – Kahve içerek bu manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Nehir üzerinde yüzen Kazlar ise tam bir simge olmuş vaziyette, Özellikle  Ördekler yavrularıyla birlikte yüzmesi görenlerin yüzünü güldürmektedir. Nehrin sağlı sollu kenarlarında ağaçların altında piknik yapabilirsiniz. Son olarak Avanostan ayrılmadan önce Topraktan yapılmış Avanos hatırası ürünlerden almayı ihmal etmeyin..

         Avanos Sallanan Köprü’ye Nasıl Gidilir?     

Avanos Sallanan Köprü, Nevşehir ilinin Avanos ilçe sınırlarında bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Nevşehir il merkezinden Kalkan Avanos İlçe arabalarına bindiklerinde araçlar Köprüye yakın bir mesafeye kadar getiriyor, oradan yürüyerek geçebilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Nevşehir il merkezinden Avanos İlçe tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Sart Çamur Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.