Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir -Vize İşlemleri

Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir -Vize İşlemleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Avusturalya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Avusturalya Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Avusturalya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Avusturalya Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

             Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Nerede?           

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

    Avusturalya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri     

Büyükelçilik Çalışma Saatleri: Her Pazartesi-Cuma 08.30-16.30

Vize Başvuru Kabul Günleri: Pazartesi-Cuma 08.30 – 16.00

Vize Başvuru Saatleri; Pazartesi- Cuma: 09:00 – 11:30 arası hizmete açıktır.

 Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

   Avusturalya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri      

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, MNG Binası, No:88, Kat:7 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel:  +90 312 459 95 00

     Avusturalya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?     

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Avusturalya Büyükelçiliğine Gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra ki durakta inerek Elçilik binasına gidebilirsiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra ki durakta inerek Elçilik binasına gidebilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek elçilik binasına ulaşacaksınız.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesi, Bu cadden ilerlediğinizde Elçilik binasını göreceksiniz.

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra ki durakta inerek Elçilik binasına gidebilirsiniz.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra ki durakta inerek Elçilik binasına gidebilirsiniz.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.