Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir – Mimari Yapısı – Tarihçesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi Hakkında;      

Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesinin kalbi sayılan Taksim’de Meydan Gümüşsuyu Mahallesinde bulunmaktadır. Triada Kilisesi İstanbul’daki En Büyük Rum Ortodoks kiliselerinden biridir. Kilisenin yapılış ve mimarisinde birçok gizli mesaj bulunur. Gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

1865 yıllında salgın hastalık nedeniyle Şişliye taşınan Mezarlığın yerine inşa edilmiştir.  Osmanlı mimarisi örnek alınarak 1880 yılında yapılmış ve ibadette açılmıştır.  Kilise Bizans mimarisi etkisi, Orta çağ etkili pencereleri ve neoklasik çan kulesiyle seçmeci bir üsluba sahiptir. İlk projesi mimar Potessaro’ya aittir fakat sonrasında inşaatı Vassilaki İoannidis tamamlamıştır.

       Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi Nerede?        

Triada Rum Ortodoks Kilisesi, İstanbul ilinin Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesinin kalbi sayılan Taksim’de Meydan Gümüşsuyu Mahallesinde bulunmaktadır.

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi’ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 129T, 42T, 48T, 49T, 54E, 66, 72T, SG-2 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Ayrıca buraya gelmek isteyenler Metro M2 ve Marmaray hattına binerek gelebilirler. Dolmuş ile gelmek isteyenler, DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-61 binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.