Ayayorgi Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Ayayorgi Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ayayorgi Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Ayayorgi Koyu Plajı Nerede?                    

Ayayorgi Koyu Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze yaklaşık 13 km mesafede yer almaktadır.

Kumsal kısmı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Özellikle sezon döneminde rüzgârsız bir hava mevcuttur. Gündüz plaj olarak hizmet verirken akşam Beach club olarak hizmet vermektedir.

Ayayorgi Koyu Çeşme’nin en popüler koylarından biridir. Çeşme’de eğlence denildiğine ilk akla gelen yerlerdendir. Koy içerisinde bir çok bulunuyor. Bunlar; Beach Sole Mare, Paparazzi, Kafepi, Marrakech, Anka Beach, İmi Ayayorgi, White Beach, Yuzu Beach, Babylon Ayayorgi isminde Beach Clublar bulunmaktadır. Özellikle gençler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

             Ayayorgi Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir?         

Ayayorgi Koyu Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze yaklaşık 13 km mesafede yer almaktadır. Ayayorgi Koyu ve Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Çeşme’ye Geldikten sonra  Çeşme Marina Önünden kalkan ve Ayayorgi Plajına Giden Dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gitmek isteyenler; Çeşme merkeze girmeden Dalyanköy’e giden yoldan devam etmelidirler. Ardından Çeşme Aya Yorgi tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

                   Yol Tarifi / Google Haritalar                     

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.